ESL One Cologne 2018: Natus Vincere zwycięzcą! 125 tys. dolarów dla mistrzów

Zakończył się turniej ESL One Cologne 2018 w grę Counter Strike: Global Offensive. Po czterech rundach w wielkim finale zwycięzcami zostali Natus Vincere, którzy zdominowali rywali.

Jakub Madej
Jakub Madej
Scena główna turnieju ESL One ESL / Helena Kristiansson / ESL / Scena główna turnieju ESL One
Ostatni mecz dużego turnieju ESL One wyglądał niemal tak samo na każdej mapie. Pierwsza połowa w każdej części spotkania była niezwykle wyrównana i kończyła się różnicą wynoszącą zaledwie jeden punkt. O rozstrzygnięciu decydowała więc druga część mapy. Kibice ani razu nie zobaczyli w finale dogrywki.

Na Overpass lepiej w pierwszej połowie pokazali się gracze Natus Vincere. Ukraińsko-rosyjski skład po zmianie stron zdominował jednak reprezentantów BIG i przybliżył się do zwycięstwa w finale.

Drugą mapą było Dust2 i tam losy się odwróciły. Niesieni dopingiem gospodarze wypracowali drobną zaliczkę w połowie, co pozwoliło im na utrzymanie prowadzenia po zmianie stron. Ostatecznie niemiecki zespół wygrał 16:11 i doprowadził do wyrównania.

W dwóch kolejnych rozgrywkach reprezentanci NaVi pokazali jednak wysoką formę. Najpierw na Train pokonali rywali 16:10, a chwilę później dopisali łatwe zwycięstwo na Inferno, odprawiając BIG 16:8. Po czterech mapach Natus Vincere mogło świętować wielki sukces.

Do zwycięzców trafiło aż 125 tys. dolarów. Wicemistrzowie otrzymali nieco mniej, bo 50 tys. dolarów.