KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Summer Skirmish: "LotharHS" najlepszy z Polaków. "izak" niespodziewanie najsłabszy

Polscy zawodnicy zajęli odległe miejsca w drugim tygodniu organizowanych przez Epic Games rozgrywek Skirmish Summer w Fortnite. Najlepiej wypadł Jakub "LotharHS" Szygulski, najsłabiej, dość nieoczekiwanie, Piotr "izak" Skowyrski.

Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
Piotr 'izak' Skowyrski Facebook / Facebook/ Piotr "izak" Skowyrski / Na zdjęciu: Piotr 'izak' Skowyrski

Summer Skirmish to seria potyczek, w której najlepsi profesjonalni gracze w Fortnite z całej Europy spotykają się z najpopularniejszymi streamerami i influencerami. Polskę reprezentowali Jakub "LotharHS" Szygulski, Jacek "HighStyled" Kamiński, Kamil "Ewron" LachowskiPiotr "izak" Skowyrski, Karol "Friz" Wiśniewski oraz zawodnik Team Kinguin Sebastian "sk1x" Sieczkowski.

Przypomnijmy, że zawody odbyły się w eksperymentalnym dla Fortnite systemie. Każdy zawodników rozgrywał po dziesięć indywidualnych matchmakingów. Na sumę punktów składała się liczba fragów (1 punkt za frag), zwycięstwo w gierce (5 punktów), a najwięcej, bo aż 10 punktów, można było dostać za więcej niż 20 trafień w jednym spotkaniu.

Reprezentanci Polski, a szczególnie "izak" bardzo dobrze rozpoczęli zmagania. Po pierwszej rozgrywce Skowyrski zajmował miejsce w pierwszej piątce turnieju. Nie zdołał jednak utrzymać wysokiego miejsca w kolejnych potyczkach.

Ostatecznie najwyższą lokatę spośród polskich graczy zajął "LotharHS" (68. miejsce, 86 punktów). Tuż za nim znalazł się "HighStyled" (70. miejsce, 83 punkty), a siedem pozycji niżej uplasował się "Ewron" (75. miejsce, 81 punktów).

ZOBACZ WIDEO Olek "vuzzey" Kłos: esport na Stadionie Narodowym to przełamanie i przetarcie szlaku

W dziewiątej dziesiątce znaleźli się "Sk1x" (80. miejsce, 75 punktów) oraz "Friz" (85. miejsce, 70 punktów). "izak" ku zaskoczeniu wielu polskich obserwatorów sceny Fortnite'a, ostatecznie okazał się być najsłabszym z polskich reprezentantów, zajmując 94. miejsce z 55 punktami na koncie.

Zmagania wygrał - podobnie jak w strefie Ameryki Północnej, gracz używający platformy PlayStation 4. "KamoLRF" zdobył 174 punkty i o zaledwie dwa "oczka" wyprzedził drugiego w klasyfikacji "Supermacy Vato". Podium uzupełnił "Teekzie"(167 punktów).

Przypomnijmy, że w puli nagród znalazło się aż 500 tysięcy dolarów. Zwycięzca zgarnął 60 tysięcy.

Turniej na oficjalnym polskim streamie na Gameset TV komentował duet Mateusz "PAGO" Pągowski oraz Igor "IndyStarCraft" Kaczmarek. W szczytowym momencie rozgrywki oglądało nawet 50 tysięcy polskich widzów na kanałach wszystkich streamerów na platformie Twitch.tv.

Kolejna runda Summer Skirmish zostanie rozegrana już w ten weekend.

Czy zdarza ci się grać w Fortnite?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
materiały prasowe, inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×