KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Piotr "Izak" Skowyrski: Major w Polsce to wspaniała informacja

Piotr "Izak" Skowyrski jest popularnym streamerem, a także właścicielem organizacji esportowej "Izako Boars". W rozmowie z naszym portalem mówi, że turniej rangi Major w CS:GO w Polsce to dobra informacja oraz opowiada o planach swojej drużyny.
Michał Mielnik
Michał Mielnik
Piotr Skowyrski Materiały prasowe / Polska Liga Esportowa / Piotr Skowyrski

Michał Mielnik, WP Sportowe Fakty: Może zacznijmy od początku. Gdy zakładał pan organizację Izako Boars to już na start pozyskał pan kilku potężnych sponsorów, a z czasem było ich coraz więcej. Trudno było przekonać tak potężne firmy do współpracy?

Piotr "izak" Skowyrski, właściciel organizacji Izako Boars, komentator oraz streamer: To wyglądało raczej tak: Sprite stwierdził, że pomoże spełnić mi marzenie o własnej organizacji i zrobiliśmy pierwszą taką kooperację na świecie. Reszta sponsorów na pewno była zachęcona moimi zasięgami, które do dziś należą do jednych z największych w polskim internecie.

W ostatnim czasie trochę mniej słychać o dywizji "Dzików" w CS:GO, w zespole zaszło sporo zmian. Czy może pan powiedzieć, kiedy mniej więcej poznamy nowy skład CS-a?

Właśnie trwają tryouty (próby nowych zawodników przyp. WP SportoweFakty), zakończyła się Polska Liga Esportowa, dlatego stwierdziliśmy z zawodnikami, że to najlepszy okres na przyjrzenie się temu, co za nami. Faktem jest, że przez prawie pół roku nie robiliśmy zmian, wykorzystaliśmy ten czas, żeby poznać zawodników i "dotrzeć" ekipę. Musimy się zgrać, potrenować. Wszelkie decyzje podejmujemy raczej wspólnie z zawodnikami niż narzucamy im naszą wolę.

Może pan zdradzić dlaczego z zespołem rozstali się "morfan" i "michi"? Czy to pozostanie wewnątrz organizacji?

Nie stoi za tym żadna negatywna historia, najzwyczajniej w świecie się rozeszliśmy. "Morfana" bardzo szanuje, mega się rozwinął, chce rozpocząć studia i pograć z kolegami mixy, żeby poszukać odświeżenia. Z "michim" jest podobnie, często nie miał tyle czasu na grę co koledzy, ale skilla nie można mu odmówić. Będę bardzo miło wspominał, że miałem ich w składzie "Izako Boars".

Bardzo dobrze radzi sobie wasza dywizja w grę Zula. Jest pan zadowolony z dotychczasowych wyników tej ekipy?

Tak, szkoda, że ta gra w Polsce nie jest tak popularna, ale w Europie ona dopiero startuje, więc wszystko przed nami. Znam i lubię chłopaków, mam nadzieję, że zmiany strukturalne w samej organizacji pomogą im w rozwoju i promocji.

ZOBACZ WIDEO Słaby występ polskich ekip w Walencji, triumf North!

Od dłuższego czasu na topie jest Fortnite. Sam pan bierze udział w różnych turniejach w tej grze. Nie chodzi po głowie taka myśl, aby pójść śladem AGO Esports i stworzyć dywizję w Fortnite?

Oczywiście, że chodzi po głowie, chwilowo spełniam się z Leszkiem (Paweł "Leh" Lehmann, czołowy polski streamer - przyp. WP SportoweFakty) na pro-streamerskiej scenie (śmiech). Na chwile obecna musimy dalej rozwijać struktury organizacji i stabilność składów. Ta organizacja ma dawać coś młodym polskim graczom, a jest to naprawdę trudny biznes.

Już we wrześniu odbędzie się Faceit Major w Londynie. Będzie pan komentował te zmagania? Czy jeszcze nic nie wiadomo w tej sprawie?

Tak, wraz z agencją Fantasy Expo zakupiliśmy prawa na mój kanał i już w ten weekend u mnie na Twitchu będzie można oglądać zmagania Teamu Kinguin w Minorze.

Jak na te dwa miesiące przed Majorem ocenia pan siłę polskich drużyn?

Zawsze bardzo im kibicuje! Niesamowicie szkoda mi AGO Esports, ale wierzę, że Virtus.pro jak zawsze podczas takiego wielkiego turnieju zaskoczą nas wysoką formą, jest też Janusz "Snax" Pogorzelski w barwach mousesports, no i czekamy jak Team Kinguin poradzi sobie w ten weekend. Jeśli awansują dalej, to mogą być czarnym koniem całego turnieju.

Na następnej stronie przeczytasz o Majorze w Katowicach w 2019 roku, o tym czy Counter-Strike:Global Offensive "umiera" oraz o turniejach w których Piotr "Izak" Skowyrski bierze udział.

Czy uważasz, że Piotr "Izak" Skowyrski to najpopularniejszy streamer w Polsce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×