Faceit Major Londyn 2018: Vega Squadron po dogrywce pokonało BiG

BiG musiało uznać wyższość Vega Squadron podczas Faceit Major w Counter Strike: Global Offensive. Po 30 rundach na Trainie zwycięzca nie był znany i dopiero w dogrywce zawodnicy rosyjskiej organizacji przechylili szalę zwycięstwa i wygrali 19:16.

Tomasz Szczygieł
FACEIT London Major 2018 YouTube / Faceit / FACEIT London Major 2018
Pavel "hutji" Lashkov i Anton "tonyblack" Kolesnikov zapewnili swojej drużynie wygraną w rundzie pistoletowej zdobywając po dwa zabójstwa. To dało przewagę terrorystom, którą skrzętnie wykorzystali i wygrali dwie kolejne. W momencie, kiedy BIG miało fundusze na pełne wyposażenie, przejęło kontrolę i doprowadzili do stanu 5:5. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:6 dla Vega Squadron.

Druga pistoletówka wpadła na konto BiG po tym jak Tizian "tiziaN" Feldbusch i Fatih "gob b" Dayik zdołali wygrać pojedynek 2 na 2 z Lashkovem i Kolesnikovem. Ze stanu 6:9 niemiecki zespół był w stanie doprowadzić do 12:9. Zawodnicy rosyjskiej organizacji nie wywiesili jednak białej flagi i walczyli do samego końca, co zaowocowało dogrywką.

W pierwszej rundzie dogrywki Johannes "tabseN" Wodarz nie był w stanie wygrać w sytuacji 1 na 3. Następnie dzięki czterem zabójstwom Johannesa "nex" Mageta BiG wyrównało stan meczu, lecz po połówce to Vega miała punkt przewagi. W drugiej części "tonyblack" i spółka dopięli formalności wygrywając 19:16. Mało kto zakładał, że po dwóch dniach Vega Squadron będzie miało na swoim koncie 2 zwycięstwa. Już tylko jedno dzieli rosyjski zespół od sprawienia niespodzianki.