Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

PGA: iHG blisko detronizacji na ESL MP

Illuminar Gaming stoczyło ciężki bój z formacją Wisła Płock eSport. iHG poczuło nóż na gardle, lecz nawet będąc pod ciągłym ostrzałem i presją, udało mu się wyjść z opresji.
Cyprian Suchomski
Cyprian Suchomski
zespół Iluminar Gaming, dywizja League of Legends Materiały prasowe / Iluminar Gaming / Na zdjęciu: zespół Iluminar Gaming, dywizja League of Legends

Pierwszy półfinał play-offów ESL MP przyniósł dosyć niespodziewany rezultat. Wisła Płock eSports okazała się formacją, która stwarza realne zagrożenie dla niepokonanego na polskiej scenie Illuminar Gaming. Faworyci w pierwszej mapie zostali dosłownie zdominowani przez Wisłę i zaszokowali fanów obu formacji. Mało kto spodziewał się tego, że Illuminar napotka takie problemy w półfinale przeciwko Wiśle - potrzebne było pełne BO5 do wyłonienia zwycięzcy.

To spotkanie było wbrew wszelkim przewidywaniom bardzo wyrównane. Wynik 3-2 jest rezultatem, na który Illuminar Gaming musiało sobie ciężko zapracować. Jest to drużyna, która na rodzimej scenie wygrywała niemalże każde spotkanie bez większego trudu - było to nie lada zaskoczenie.

Ta seria mogła być o wiele krótsza, gdyby nie fakt, że decydującego o wyniku meczu Barona Nashora w ostatnim możliwym momencie podkradł oponentom Shlatan.

Kolejne gry były dużo bardziej ułożone i iHG ponownie sięgnęło po zwycięstwo - to ten zespół zobaczymy w finale. Zawodnicy Wisły nie kryli swojego rozczarowania, jednakże bardzo wiele osób znudzonych, najpewniej obecną sytuacją na polskiej scenie, życzyło im zwycięstwa. Zacytować można jedno z haseł przywoływanych w social mediach: "Nie było lepszego momentu na to, żeby uderzyć w iHG".

Kadra Illuminar Gaming jednogłośnie wypowiada się, że te przegrane mapy są dla nich bardzo przydatne, ponieważ gracze będą czuć oddech na plecach młodszych, depczących im po piętach, jeżeli chodzi o poziom gry. W drugim półfinale zmierzą się Pompa Team i Szata Maga.

ZOBACZ WIDEO "TaZ" w CS jak Kubiak w siatkówce? "Mogę tylko podziękować za takie porównanie"

Czy chciałbyś, by iHG zostało zrzucone z tronu polskiej sceny esportowej League of Legends?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitch
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×