KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Hearthstone wkracza w Rok Smoka

Wielkimi krokami zbliża się przejście w nowy rok w Hearthstone. Co to oznacza dla graczy? Przede wszystkim wywrócenie aktualnego meta-game'u poprzez przeniesienie kart do Dziczy, ale także kilka innych nowości.

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Hearthstone wkracza w Rok Smoka Materiały prasowe / Blizzarda / Hearthstone wkracza w Rok Smoka
Pierwszą i najważniejszą informacją związaną ze zmianą roku w Hearthstone jest odejście do trybu Dziczy kilku rozszerzeń. Tym razem, pożegnamy się z Podróżą do wnętrza Un’Goro, Rycerzami Mroźnego Tronu, a także Koboldami i katakumbami.

To jednak nie wszystkie karty jakie pożegnamy wraz z nadejściem nowego roku. Blizzard tradycyjnie oddeleguje kilka z nich do Sali Sław. Tu jednak będziemy świadkami pewnej nowości, gdyż po raz pierwszy wśród nich znajdą się karty spoza zestawu klasycznego. Chodzi dokładnie o Baku oraz Genna. Wydaje się, że ta decyzja jest ze wszech miar słuszna, gdyż te dwie karty zdecydowanie za bardzo definiowały aktualny stan mety, a także blokowały wypuszczanie nowych kart, w obawie czy ich parzysty/nieparzysty koszt zbytnio nie wzmocni któregoś z archetypów.

Czytaj także: AGO najlepsze w showmatchu podczas IEM Katowice

Oprócz wyżej wymienionych, do Sali Sław odejdą także wszelkie karty mające synergię z Baku oraz Gennem (Mroczny jeleń, Czarny kot, Połyskliwa ćma, Węgorz błyskomętny), a także 3 karty klasyczne. Będą to Strażnik zagłady, Boska łaska oraz Naturalizacja.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Bez dopingu na meczu Wisły Kraków. "Cała liga powinna mówić o problemie"

 Zmiany trybu solo

Producenci gry postanowili tym razem nieco bliżej przyjrzeć się trybowi rozgrywki dla pojedynczego gracza. Najistotniejszą zmianą jest powrót płatnych przygód. Nieco starsi fani gry doskonale pamiętają czy to Ligę Odkrywców, czy choćby Naxxramas. Różnica jednak polegać będzie na tym, że tym razem przygody nie będą niezbędne do uzyskania danych kart, a będą jedynie dodatkiem, aby urozmaicić rozgrywkę. Blizzard zapowiedział także, że w nadchodzącym roku zamierza znacznie podnieść poziom trudności, a także zróżnicowania przygód. Oczywiście, za przejście przygód nie ominą nas nagrody w postaci m.in. pakietów kart czy rewersów.

Arena

Zmiany nie ominą również i trybu arenowego. Od momentu wejścia Roku Smoka, karty dostępne na arenie będą rotować, i w zależności od okresu, dostępne będą różne rozszerzenia, także te z Dziczy.

Czytaj także: "SoO" najlepszym graczem Starcrafta II podczas IEMu

Z mniej istotnych usprawnień gry, doczekamy się również możliwości wymiany zadań narzuconych przez Blizzarda (jak choćby rozegranie X gier w przygodzie), ustawienia losowego rewersu, a także nowego interfejsu przy tworzeniu talii.

Czy jesteś zadowolony ze zmian?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×