KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

CS:GO. Podsumowanie polskiej szufli

Za nami okres tak zwanej "szufli" w Counter-Strike. Dla esportu to coś na wzór piłkarskiego okienka transferowego. Kto wyszedł na niej najlepiej, a kto nieco gorzej? Zapraszamy na przegląd kadr.

 Redakcja
Redakcja
x-kom AGO Materiały prasowe / Na zdjęciu: x-kom AGO
W kontekście ostatniej szufli możemy mówić między innymi o zespołach, które stworzyły swoje najsilniejsze składy w historii. Nie obyło się jednak również bez zaskoczeń - tych negatywnych, jak i pozytywnych.

X-kom AGO - polski super skład

Rozpocząć trzeba od x-kom AGO, które skompletowało prawdopodobnie najbardziej imponujący skład. Wszyscy sympatycy sportów elektronicznych z pewnością pamiętają wszystkie dawne zestawienia drużyny. Rok 2021 przyniósł wyjątkowy skład, który jest połączeniem młodej krwi z doświadczonymi na międzynarodowej scenie graczami. Zaczynając wywód od rozstań, AGO pożegnało między innymi: Dominika "GruBego" Świderskiego, który z organizacją był od 2017 roku, Patryka "Sidney'a" Koraba oraz Brajana "DGL'a" Lemecha. W nowe szeregi drużyny zakontraktowani zostali natomiast: Karol "rallen" Rodowicz, Michał "snatchie" Rudzki oraz Paweł "reatz" Jańczak. Przed składem społeczność postawiła duże oczekiwania, które z pewnością są uzasadnione.

Illuminar Gaming - czyli jak zniknąć z mapy

Jedna z bardziej rozpoznawalnych marek esportowych, pod koniec roku ogłosiła przesunięcie całego składu CS:GO na ławkę rezerwowych. Zawodnicy szybko poznajdowali nowych pracodawców. Nie wiadomo co sama organizacja planuje i jakie są jej cele wobec Counter Strike`a. Na ten moment widzimy ich w posiadaniu składu League of Legends, który bierze udział w Ultralidze.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piłkarz z Serie A uczcił pamięć Bryanta. Niezwykły popis!

AVEZ Esport - spory znak zapytania

Ośmiornice zdecydowanie przyczyniły się do rozwoju polskiej szufli. Powodem jednak nie było zakontraktowanie nowych zawodników, a zakończenie współpracy z całą drużyną. 14 grudnia z drużyną pożegnali się Kuba „Markoś" Markowski oraz Piotr „Nawrot" Nawrocki, który jak donoszą plotki, wraz z czterema młodymi zawodnikami tworzy nową organizację. 6 stycznia z organizacją rozstali się Kei oraz Kylar i bardzo szybko odnaleźli swój nowy esportowy „dom”.

Izako Boars - najlepszy skład w historii organizacji

Izako Boars było raczej kojarzone z średnich, stosunkowo stabilnych składów. Tak było do 11 stycznia, gdy do organizacji wrócił Daniel „STOMP” Płomiński oraz dołączył Michał „mono” Gabszewicz. W połączeniu z młodymi talentami - Kamilem „siuhy" Szkaradkiem i Hubert „Szejn" Światłym oraz czujnym okiem jednego z najlepszych prowadzących w polsce - Mateuszem „TOAO” Zawistowskim, stworzył się skład, który bez wątpienia może walczyć z najlepszymi w kraju, a także poza jego granicami.

PACT - powrót do domu 

PACT nie doświadczył zbyt wielu zmian w składzie. Z organizacją pożegnał się Krzysztof „Goofy” Górski, a w jego miejsce wrócił po 635 dniach gry w innych drużynach Arek „Vegi” Nawojski. Vegi w swojej karierze miał okazję reprezentować barwy prawdopodobnie najpopularniejszej organizacji w Polsce - Virtus.pro.

Wisła ALL IN Games Kraków

Podobnie jak w PACT, wielkich roszad w składzie nie doświadczyliśmy. Na ten moment wiemy jedynie o transferze Wiktor „mynio" Kruka, do nowopowstałej organizacji. W miejsce piątego zawodnika, ciągle są testowani gracze.

Anonymo - nowy, ale jary

Swego czasu bardzo głośno było o powstającej organizacji Mateusza „Sówek" Kowalczyka. Gdy odsłonięto karty, poznaliśmy Anonymo. Nazwiska, które wchodzą w skład drużyny są bardzo rozpoznawalne na polskiej scenie. Są to: Janusz „Snax” Pogorzelski, Paweł „Innocent” Mocek, Wiktor „mynio” Kruk, Kamil „KEi” Pietkun oraz Kacper „Kylar” Walukiewicz.

Nowe organizacje? 

Na scenie chodzą plotki o powstających nowych organizacjach, między innymi Eden Esports czy zapowiedziana już drużyna określająca się nazwą TPT. Nie znamy jeszcze szczegółów, kto wchodzi w jej skład oraz jak będzie brzmieć pełna nazwa. Wiemy jednak, że TPT będzie reprezentować Polskę w drugim sezonie European Development Championships.

Czytaj także:
“Wyboista droga do kariery esportowej to już przeszłość.”
Wielki finał pierwszej edycji Valorant Cup! Kiedy, kto, gdzie?

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×