Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zwycięzca Polskiej Ligi Esportowej w walce o BLAST Premier Spring Showdown!

Do rozpoczęcia rywalizacji w wiosennych rozgrywkach Counter - Strike’a Global Offensive w ramach PGE Dywizji Mistrzowskiej został już niecały miesiąc!
Maciej Gruszczyński
Maciej Gruszczyński
WP SportoweFakty

Rozpoczynamy serię ogłoszeń, z których pierwszą zaprezentowaną nowością w nadchodzących rozgrywkach PLE jest slot do międzynarodowego turnieju zarówno dla PGE Dywizji Mistrzowskiej jak i Dywizji Profesjonalnej.

Polska Liga Esportowa dołączyła do struktur BLAST, w ramach których gwarantuje miejsce w eliminacjach do BLAST Premier Spring Showdown, który jest częścią cyklu z serii BLAST PREMIER z pulą nagród wynoszącą ponad 4 000 000 dolarów.

W marcu, w pięciu regionach zostaną przeprowadzone eliminacje wyłaniające zwycięzców, którzy staną w rywalizacji o najważniejsze turnieje z serii BLAST, obok takich drużyn jak Astralis, Liquid, G2 czy MIBR.

Turnieje z serii BLAST dzielą się na cztery etapy, pierwszym z których są kwalifikacje w obrębie poszczególnych krajów, uczestniczących w strukturach. Jesienny sezon CS:GO 2020, Polskiej Ligi Esportowej zakończył się spektakularnym sukcesem drużyny Mad Dog’s PACT, która po emocjonujących mapach i wielu dogrywkach pokazała kibicom najwyższy poziom CS’a.

Polska Liga Esportowa Polska Liga Esportowa

To właśnie ta drużyna otrzymuje gwarantowane miejsce w wiosennej edycji Fantasyexpo Cup, podczas którego reprezentować będzie Polskę w walce o BLAST Premier Spring Showdown.

Paweł Kowalczyk: “Nawiązanie współpracy z organizacją BLAST, to niezwykle ważny krok, który otwiera przed zwycięzcami Polskiej Ligi Esportowej nowe drzwi. Rozwój polskiej sceny esportowej gwarantuje profesjonalizację nie tylko w wewnętrznych strukturach, ale również umożliwia dostęp organizacjom do struktur międzynarodowych. Polska Liga Esportowa cały czas pracuje nad rozbudową ligi, dlatego już w tym sezonie Dywizja Profesjonalna zostanie zwiększona do dziesięciu drużyn, a w sezonie jesiennym kolejne dwa zespoły dołączą do rywalizacji w PGE Dywizji Mistrzowskiej.”

PACT nagrodzony za zwycięstwo w minionym sezonie nie pozostanie jednak jedynym reprezentantem Polski w strukturach międzynarodowego giganta. Towarzyszyć mu będzie zespół, który zostanie wyłoniony spośród tych grających w ramach Polskiej Ligi Esportowej na drodze kwalifikacji zamkniętych. Obecny, ukształtowany w relegacjach skład PGE Dywizji Mistrzowskiej (Illuminar Gaming, Honoris, Wisła All In! Games Kraków, AVEZ Esport, Izako Boars, Pompa Team, PGE Turów Zgorzelec) uzupełniony o jedną drużynę z Dywizji Profesjonalnej (wyłonioną spośród 4 najlepszych) zawalczy o drugiego slota. Kto dołączy do obecnych mistrzów? Tego dowiemy się już w dniach 12-14 marca, bowiem to wtedy zostaną rozegrane specjalne, dodatkowe kwalifikacje regionalne.

BLAST Premier Spring Showdown to nie tylko imponująca pula nagród i prestiż rywalizacji wśród najlepszych, ale też szansa na udział w BLAST Premier Finals - najwyższej światowej klasie rozgrywek CS:GO, przeznaczonych dla ścisłej czołówki globalnych drużyn.

Wiele nowości w nadchodzącym sezonie czeka także odświeżoną Dywizję Profesjonalną. Oprócz wspomnianego wcześniej poszerzenia jej do 10 drużyn w fazie zasadniczej (co w świetle awansu dwóch najlepszych zespołów minionego sezonu w szeregi PGE Dywizji Mistrzowskiej oznacza aż 4 nowe drużyny!), czeka ją także dodatkowe okno na świat. Zwycięzcy sezonu Wiosna 2021 wezmą udział w 5. sezonie European Development Championship, organizowanego przez Matę na przełomie lipca i sierpnia. Tam czeka ich walka o pulę nagród $30,000 oraz szansa na bootcamp w pięciogwiazdkowym hotelu InterContinental Malta!


Pierwsze wiosenne ogłoszenia PLE ujawniły nowego Sponsora Tytularnego najwyższej klasy rozgrywek - PGE Polską Grupę Energetyczną, która od lat występuje jako mecenas sportu i kultury, znany jako sponsor PGE Narodowego - największego stadionu w kraju. Wsparciem tego podmiotu może cieszyć się także PGE Ekstraliga, czyli najbardziej prestiżowa polska formuła rywalizacji żużlowej, a także świetnie znany fanom siatkówki hegemon rodzimej sceny - PGE Skra Bełchatów.

W nadchodzącym sezonie najlepsze polskie zespoły Counter - Strike:Global Offensive rywalizować będą o pulę nagród 100 000 złotych oraz miejsca w turniejach międzynarodowych.

Mecze PGE Dywizji Mistrzowskiej transmitowane będa ze studia Polsat Games, w którym dobrze znani komentatorzy i specjaliści opowiadać będa o niesamowitych akcjach i prawdziwych emocjach Counter - Strike’a GO. Polska Liga Esportowa rozgrywki planuje rozpocząć meczem pomiędzy zwycięzcą Dywizji Mistrzowskiej sezonu jesień 2020 PACT a PGE Turów Zgorzelec - triumfatorem LOTTO Dywizji Profesjonalnej.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×