KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Polska Liga Esportowa wraca w nowej kreacji! Startuje sezon Jesień 2021!

Jesień 2021 będzie czasem wzmożonego wysiłku czołówki polskiej sceny Counter Strike: Global Offensive. Przeszło setka zgłoszonych graczy z dwudziestu drużyn obu dywizji Polskiej Ligi Esportowej stanie do rywalizacji o miano najmocniejszej drużyny.

Sławomir Serafin
Sławomir Serafin
Polska Liga Esportowa Polska Liga Esportowa / Polska Liga Esportowa

LOTTO DYWIZJA PROFESJONALNA

Emocje zaczną budować się już 20 września. To właśnie tego dnia sezon Jesień 2021 zainaugurowany zostanie walką w pierwszej kolejce Lotto Dywizji Profesjonalnej. Tę rywalizację można będzie obejrzeć w poniedziałki (18.00, 21.00) i wtorki (15.00, 18.00, 21.00) na kanałach Twitch i YouTube Polskiej Ligi Esportowej, jak i na WP Pilot. W dywizji zagrają zarówno drużyny i zawodnicy doskonale kojarzeni przez kibiców w Polsce, jak i nowy narybek, chcący wpisać się wyraźną czcionką na karty Polskiej Ligi Esportowej.

Stawka Lotto Dywizji Profesjonalnej prezentuje się następująco:

Creative Avez, Dr Pepper Team, GG.Predict VIXIT, LODIS by Illuminar, Olej Napędowy, Opera GX Phantoms, Actina Pasha Gaming Camp, PL123, ThunderFlash, UNGENTIUM.

Wszystkie mecze rozegrane zostaną w formacie BO3, rozlokowanych po dziewięciu następujących tydzień po tygodniu kolejkach. Na przestrzeni przeszło dwóch miesięcy, wszystkie wymienione wyżej drużyny stoczą bój o tytuł mistrza Lotto Dywizji Profesjonalnej, co zaowocuje awansem do najwyższego poziomu rozgrywkowego, czyli PGE Dywizji Mistrzowskiej, nagrody pieniężne w wysokości 10 000 zł oraz miejsce w rozgrywkach międzynarodowych European Development Championship.

Partnerem tytularnym dywizji jest Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto, który kontynuuje współpracę z Polską Ligą Esportową. Ponadto młodych, aspirujących graczy będą wspierać sponsorzy: eWinner, LG i Pracuj.pl.

PGE DYWIZJA MISTRZOWSKA

Okiem cyklonu, tworzonego w świecie esportu przez Polską Ligę Esportową, będzie po raz kolejny PGE Dywizja Mistrzowska, która po raz kolejny uświetniona została obecnością partnera tytularnego – PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Oczy fanów CS:GO w kraju zwrócą się w stronę mistrzowskiej stawki już 22 września. Tego dnia, na antenie Polsat Games w telewizji, na Twitchu i YouTube, mecze pierwszej kolejki zainauguruje studio meczowe, w skład którego wchodzą:

Komentatorzy: Olek “Vuzzey” Kłos i Łukasz “Hermes” Pożyczek
Eksperci: Krystian “Terp” Terpiński i Albert “Mes” Dulla
Prowadzący: Radek “Mad1” Florkowski.

Razem z nimi, wszyscy kibice będą mogli oglądać rywalizację na najwyższym krajowym poziomie. Zmianą w stosunku do poprzednich sezonów, jest liczba ekip zmagających się w PGE Dywizji Mistrzowskiej. Do ośmiu drużyn dołączają dwa kolejne teamy, a pełny skład na sezon Jesień 2021 wygląda w ten sposób:

Anonymo Esports, Honoris, Illuminar Gaming, Izako Boars, Mad Dog’s PACT, M1 EDEN, PGE Turów Zgorzelec, Tarczyński Protein Team, Team ESCA Gaming i x-kom AGO.

Wszystkie formacje mogą zgodnie przyznać – jest o co grać w Polskiej Lidze Esportowej – pula finansowa na sezon Jesień 2021 wyniesie bowiem aż 250 tysięcy złotych. Będzie ona dzielona pomiędzy organizacje na podstawie kryteriów, które zostały wyszczególnione w umowie Centralizacji Praw Sponsoringowych, zawartej pomiędzy ligą, a wszystkimi organizacjami walczącymi w PGE Dywizji Mistrzowskiej.

Najbliższe tygodnie z PGE Dywizją Mistrzowską rysują się w następujący sposób: 9 kolejek meczowych, transmitowanych w środy (13:00, 16:00 i 19:00) oraz czwartki (16:00 i 19:00). Rywalizację zakończą finały Polskiej Ligi Esportowej, zaplanowane na pierwsze dni grudnia.

Polska Liga Esportowa wkracza w nowy sezon PGE Dywizji Mistrzowskiej z wielkimi ambicjami, które ponownie, w wyniku przedłużonej współpracy, zrealizowane zostaną przy pomocy partnera tytularnego, PGE Polskiej Grupy Energetycznej, i udziale partnerów: eWinner, Lech Free, LG, Red Bull, Media Expert, Pracuj.pl, którzy przygotowali liczne niespodzianki dla widzów.

Więcej na ple.gg.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Polska Liga Esportowa
Komentarze (6)
 • JAnekSerce Zgłoś komentarz
  propagujac takie patologiczne zachowania jak - siedzenie przed kompem i granie w durne gry przez pol dnia, przyczyniacie sie tylko do upadku spoleczenstwa. Pozatym nalezaloby skonczyc z
  Czytaj całość
  nazywaniem grania w gry - esportem bo to nie ma se sportem nic wspolnego.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×