Jedno podanie i Karawajew znalazł lukę. Zobacz wyrównującą bramkę Rosjan [wideo]

Niedługo z prowadzenia w meczu z Rosją cieszyli się reprezentanci Polski. Jedno podanie otworzyło Wiaczesławowi Karawajewowi drogę do strzelenia wyrównującej bramki. Małą wpadkę zaliczył przy tym Łukasz Fabiański.

Mateusz Kozanecki
gol Wiaczesława Karawajewa WP SportoweFakty / TVP Sport / Na zdjęciu: gol Wiaczesława Karawajewa
Biało-Czerwoni momentalnie objęli prowadzenie w meczu towarzyskim z Rosją. Już w czwartej minucie bramkę na 1:0 strzelił Jakub Świerczok. Asystował mu Przemysław Frankowski, który skiksował, ale wyszło z tego podanie.

Radość Polaków nie trwała jednak zbyt długo. W 20. minucie Rosjanie przeprowadzili skuteczną akcję. Aleksandr Gołowin zagrał na piąty metr, a Wiaczesław Karawajew urwał się Tymoteuszowi Puchaczowi.

26-latek doparł do piłki, a następnie skutecznie uderzył, doprowadzając tym samym do wyrównania. W tej sytuacji nie popisał się także Łukasz Fabiański, który przepuścił futbolówkę pomiędzy nogami.

- Kiedy Karawajew ruszał do centrowanej piłki to Puchacz nie miał świadomości, że go wyprzedził. Indywidualne błędy Frankowskiego i Puchacza - mówił w TVP podczas przerwy Maciej Szczęsny.

Wyrównująca bramka dodała Rosjanom animuszu, zaczęli atakować częściej i groźniej. Do przerwy wynik się jednak nie zmienił. Martwić mogła postawa polskiej defensywy.