Duńczyczy zagrali dla Christiana Eriksena! Piłkarz poprosił o to kolegów

Christian Eriksen został przetransportowany do szpitala. Spotkanie Dania - Finlandia zostanie jednak dokończone. Według najnowszych wieści, kadrowicze konsultowali decyzję z piłkarzem.

Rafał Szymański
reprezentanci Danii PAP/EPA / Wolfgang Rattay / Na zdjęciu: reprezentanci Danii
Kibice na długo zapamiętają sobotni mecz Euro 2020. W końcówce pierwszej połowy Christian Eriksen bezwładnie upadł na murawę. Pomocnik reprezentacji Danii niezwłocznie został reanimowany przez służby medyczne. Jak się później okazało, 29-latek miał atak serca.

Wygląda na to, że sytuacja jest już jednak opanowana. UEFA wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie i spotkanie grupy B zostało wznowione punktualnie o godz. 20:30. Po dłuższej przerwie Mathias Jensen zastąpił Eriksena.

Przed wznowieniem gry przedstawiciele europejskiej organizacja konsultowali się z graczami obu drużyn. Dyrektor duńskiej federacji, Peter Moller, przekazał na antenie radia "DR", że zawodnicy rozmawiali już z Eriksenem za pośrednictwem "facetime". Piłkarz aktualnie przebywa w szpitalu. Poprosił swoich kolegów, aby dokończyli spotkanie. Informację potwierdzili również dziennikarze "ZDF".

Jednocześnie władze UEFA postanowiły, że terminarz mistrzostw nie ulegnie zmianie. Mecz Belgii z Rosją zostanie rozegrane w pierwotnie zaplanowanym terminie - pierwszy gwizdek o godz. 21:00.

Czy mecz Dania - Finlandia powinien zostać przełożony?