Wzruszająca dedykacja Romelu Lukaku. "Christian, kocham cię!" [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Anatoly Maltsev / Na zdjęciu: Romelu Lukaku
PAP/EPA / Anatoly Maltsev / Na zdjęciu: Romelu Lukaku

Romelu Lukaku był na bieżąco z wydarzeniami w Kopenhadze. Belg zadedykował bramkę swojemu koledze z Interu Mediolan, Christianowi Eriksenowi.

W pierwszej połowie meczu Dania - Finlandia Christian Eriksen nagle upadł. Sytuacja wyglądała dramatycznie, ponieważ 29-latek potrzebował reanimacji. Po pewnym czasie piłkarz został przewieziony do szpitala.

Na tę chwilę wiadomo, że czuje się dobrze. Eriksen w rozmowie z kolegami poprosił, by mimo wszystko dokończyli spotkanie. Sędzia wznowił grę - ostatecznie Finowie wygrali 1:0.

Zgodnie z planem rozpoczął się mecz reprezentacji Belgii z Rosją. Podopieczni Roberto Martineza udokumentowali swoją przewagę już w 10. minucie rywalizacji.

Dries Mertens dośrodkował w pole karne Rosjan, Romelu Lukaku wykorzystał błąd defensywy, przechwycił piłkę i bez trudu pokonał Antona Szunina. Po chwili napastnik podbiegł do kamery i okazał wsparcie Eriksenowi. - Christian, kocham cię! - krzyknął belgijski kadrowicz.

Lukaku i Eriksen są dobrymi kolegami z szatni Interu Mediolan. W minionym sezonie razem sięgnęli po mistrzostwo Włoch.

Jeszcze przed zmianą stron na listę strzelców wpisał się Thomas Meunier. W samej końcówce Lukaku dołożył drugiego gola i ustalił wynik na 3:0.

Czytaj także: Piłkarze nie zostawili zrozpaczonej partnerki Christiana Eriksena. To zdjęcie obiegło świat Został bohaterem Finów, ale nie celebrował bramki. Piękne zachowanie Joela Pohjanpalo