Przyćmił Biało-Czerwonych. Oto najlepszy piłkarz meczu Polska - Słowacja

UEFA wybrała najlepszego piłkarza poniedziałkowego spotkania. Na wyróżnienie zasłużył Milan Skriniar, który zdobył drugą bramkę dla reprezentacji Słowacji.

Rafał Szymański
Milan Skriniar PAP/EPA / Kirill Kudryavtsev / Na zdjęciu: Milan Skriniar
W poniedziałek drużyna Stefana Tarkovicia sprawiła nie lada niespodziankę. Nasi południowi sąsiedzi objęli prowadzenie w 18. minucie. Robert Mak świetnie się zachował, jednak gol został zapisany na konto Wojciecha Szczęsnego. Bramkarz niefortunnie interweniował.

Na odpowiedź Biało-Czerwonych czekaliśmy do drugiej połowy. Na listę strzelców wpisał się Karol Linetty, który niespodziewanie zagrał od pierwszego gwizdka. Radość Polaków nie potrwała długo. Chwilę później Grzegorz Krychowiak obejrzał drugą żółtą kartkę.

W 69. minucie Milan Skriniar dał radość słowackim kibicom. Stoper dopadł do piłki po dośrodkowaniu Marka Hamsika i bez większego problemu znalazł drogę do siatki. Ostatecznie podopieczni Tarkovicia zwyciężyli 2:1, a Skriniar został bohaterem swojego zespołu.

"Zwycięzca meczu i wojownik Milan Skriniar zdobywa uznanie" - czytamy. Był kluczową postacią również w defensywie. 26-latek zasłużenie został wybrany najlepszym piłkarzem starcia z Polską na Euro 2020 (turniej przesunięty na 2021 rok z powodu pandemii koronawirusa). Stoper ma na koncie łącznie 40 występów i trzy trafienia w kadrze.

Euro 2020. Jan Bednarek nie gryzł się w język. "Zagraliśmy jak juniorzy"
Euro 2020. Fatalna decyzja Grzegorza Krychowiaka. Tak reprezentant Polski wyleciał z boiska (wideo)

Skriniar jest najlepszym słowackim piłkarzem?