Centymetry od szczęścia! Finowie byli w siódmym niebie, ale tylko przez minutę [WIDEO]

Fin Joel Pohjanpalo strzelił zwycięskiego gola w sobotnim meczu Euro 2020 z Danią. W środę w spotkaniu z Rosją także trafił do siatki, szalał z radości. Ta jednak trwała krótko, bo sędzia - po analizie VAR - odgwizdał spalonego.

Michał Fabian
Fin Joel Pohjanpalo trafia z Rosją, ale ze spalonego Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: Fin Joel Pohjanpalo trafia z Rosją, ale ze spalonego
- Pohjanpalo! Znowu to zrobił. Tak jak w poprzednim meczu - znowu wrzutka, teraz z prawej strony. Jest kolejny gol człowieka, który został pierwszym historycznym strzelcem gola dla Finlandii na wielkim turnieju - emocjonował się Rafał Wolski, komentator TVP.

W 3. minucie spotkania Finlandia - Rosja (grupa B Euro 2020) Joel Pohjanpalo głową umieścił piłkę w siatce, po dośrodkowaniu Jukki Raitali. Finowie szaleli z radości, ale ich moment chwały trwał raptem minutę z małym okładem.

Sędzia Danny Makkelie po analizie VAR odgwizdał spalonego. Decydowały centymetry. Napastnik reprezentacji Finlandii rzeczywiście nie był w linii z rosyjskimi obrońcami.

Przypomnijmy, że Pohjanpalo zdobył zwycięską bramkę w pierwszym meczu ekipy Suomi na Euro 2020 (turniej został przełożony z powodu pandemii na rok 2021) - z Danią w Kopenhadze. Pokonał uderzeniem głową Kaspera Schmeichela, a debiutujący na ME Finowie sensacyjnie wygrali 1:0 (więcej TUTAJ>>).

Mecz w Sankt Petersburgu trwa. Rosjanie prowadzą 1:0, po bramce Aleksieja Miranczuka.