Pech nie opuszcza "Les Bleus". Kto zagra na lewej obronie?

Lucas Digne najprawdopodobniej nie wystąpi w 1/8 finału Euro 2020. Didier Deschamps będzie miał problem z obsadą lewej strony defensywy.

Rafał Szymański
Didier Deschamps (z lewej) i Lucas Digne PAP/EPA / Laszlo Balogh / Na zdjęciu: Didier Deschamps (z lewej) i Lucas Digne
Reprezentacja Francji zdobyła pięć punktów i uplasowała się na pierwszym miejscu w grupie F Euro 2020. W poniedziałek (20 czerwca) "Les Bleus" podejmą rywalizację ze Szwajcarią na stadionie w Bukareszcie. To spotkanie rozpocznie się o godz. 21.

Lucas Hernandez zagrał od pierwszego gwizdka w ostatnim starciu z Portugalią (2:2). Lewy obrońca nie wyszedł na drugą połowę. 25-latek ma problem z kolanem. Nie wiadomo jednak, jak długo potrwa jego przerwa w grze

Po zmianie stron Lucas Digne zastąpił Hernandeza, ale wytrzymał na murawie tylko siedem minut. Według informacji "RMC Sport", piłkarz Evertonu zmaga się z urazem mięśnia podkolanowego i wiele wskazuje na to, że nie pomoże swojej drużynie w najbliższym meczu.

Nie można wykluczyć, że Digne przez kontuzję opuści zgrupowanie Francuzów. To kolejny już kłopot, z którym Didier Deschamps będzie musiał się zmierzyć. Selekcjoner mistrzów świata szuka alternatywnych rozwiązań. Na mistrzostwach z pewnością nie wystąpi już Ousmane Dembele (więcej TUTAJ).