Euro 2020. Tak Czechy sprawiły sensację. Zobacz bramkę przeciwko Holandii (WIDEO)

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Alex Pantling / Na zdjęciu: Tomas Holes cieszy się z gola
PAP/EPA / Alex Pantling / Na zdjęciu: Tomas Holes cieszy się z gola

Reprezentacja Czech sprawiła niespodziankę i wygrała z Holandią na Euro 2020. Nasi południowi sąsiedzi tym samym sprawili sensację i wyrzucili jednego z faworytów turnieju na etapie 1/8 finału mistrzostw Europy. Pokazujemy jak Czesi strzelali bramki.

[tag=27700]

Reprezentacja Holandii[/tag] była faworytem w starciu z Czechami. Jednakże nasi południowi sąsiedzi pokazali, że na Euro 2020 może zdarzyć się wszystko. Po tym jak w 55. minucie czerwoną kartką został ukarany Matthijs de Ligt, Czesi zaczęli dochodzić coraz bardziej do głosu.

Efektem tego było strzelenie braki na 1:0 w 68. minucie spotkania. Z rzutu wolnego dośrodkował Antonin Barak, lot piłki przedłużył Tomas Kalas, a ta poleciała w kierunku Tomasa Holesa. Reprezentant Czech nie zmarnował tej okazji i z bliskiej odległości wpakował głową piłkę do siatki. Przy tym nie dał szans na skuteczną obronę Maartenowi Stekelenburgowi.

Po tej bramce osłabieni Holendrzy ryzykowali i starali się odrobić starty. Z tego jednak bezlitośnie skorzystali Czesi. W 80. minucie Patrik Schick wykorzystał podanie od Tomasa Holesa i strzałem po ziemi z pierwszej piłki podwyższył prowadzenie naszych południowych sąsiadów na 0:2. Tym samym ustalił wynik spotkania.