Tak Czesi znaleźli się w raju. Zobacz, za co sędzia wyrzucił Holendra [WIDEO]

Tego nie spodziewał się chyba nikt. Reprezentacja Czech pokonała Holandię 2:0 i awansowała do ćwierćfinału Euro 2020. Niedzielny mecz miał niemałą dramaturgię.

Mateusz Domański
Zagranie ręką przez de Ligta YouTube / TVP Sport / Zagranie ręką przez de Ligta
W pierwszej połowie niedzielnego spotkania Holandia - Czechy nie odnotowaliśmy ani jednej bramki. Gdy zawodnicy wrócili na murawę, obie ekipy szukały szans na otwarcie wyniku.

W 55. minucie doszło do ważnego zdarzenia. Wówczas Matthijs de Ligt zagrywał ręką. Sędzia Sergey Karasev obejrzał powtórki, a następnie postanowił pokazać mu czerwoną kartkę!

Czesi, grając w przewadze, jakby nabrali wiatru w żagle. W 68. minucie spotkania premierowego gola dla południowych sąsiadów Polski zdobył Tomas Holes.

Nieco ponad 10 minut później Holendrzy otrzymali kolejny mocny cios. Tym razem trafił Patrik Schick.

Po tym uderzeniu grający w osłabieniu Holendrzy już się nie dźwignęli. Mecz zakończył się wygraną Czechów 2:0, co oczywiście dało temu zespołowi awans do ćwierćfinału Euro 2020.