Euro 2020. Mistrzowie odpadli z turnieju. Zobacz skrót meczu Belgia - Portugalia

Bramka strzelona na krótko przed przerwą dała reprezentacji Belgii awans do ćwierćfinału Euro 2020. Broniący tytułu Portugalczycy musieli obejść się smakiem, choć mieli swoje sytuacje.

Mateusz Kozanecki
piłkarze reprezentacji Belgii cieszą się z gola PAP/EPA / Thanassis Stavrakis / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Belgii cieszą się z gola
Od samego początku obie drużyny ruszyły do ataku. W 6. minucie swoją okazję zmarnował Diogo Jota, a po chwili spudłował Eden Hazard. Niecelnie strzelał także Cristiano Ronaldo.

Jedyna bramka padła w 43. minucie spotkania. Thomas Meunier zagrał do Thorgana Hazarda, a ten uderzył w okolice środka bramki. Rui Patricio próbował interweniować, ale zrobił to nieskutecznie.

W drugiej połowie, mimo nieobecności Kevina de Bruyne, Belgowie wytrzymali napór ze strony rywali. Cristiano Ronaldo i jego reprezentacyjni koledzy atakowali, ale nie znaleźli sposobu na pokonanie Thibauta Courtoisa.

Walka o wyrównanie wyniku spotkania toczyła się praktycznie do samego końca. Ostatecznie jednak mecz zakończył się wynikiem 1:0.

Portugalczycy pożegnali się z marzeniami o obronie mistrzowskiego tytułu, natomiast Belgowie zagrają w ćwierćfinale. W Sankt Petersburgu zmierzą się z Włochami.