Euro 2020. Totalna niemoc Cristiano Ronaldo. Fatalna passa trwa od 2004 roku

Reprezentacja Portugalii przegrała z Belgami 0:1 i pożegnała się z Euro 2020. Cristiano Ronaldo natomiast podczas tych mistrzostw nie przerwał fatalnej serii, która trwa od... 2004 roku!

Mateusz Domański
Cristiano Ronaldo PAP/EPA / HUGO DELGADO / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo jest uznawany za jednego z najlepszych zawodników na świecie. Wielokrotnie udowadniał, że potrafi przepięknie uderzać w różnych sytuacjach.

Portugalczyk niejednokrotnie zachwycał wspaniale wykonywanymi rzutami wolnymi. Gdy tylko je egzekwował, bramkarze musieli być bardzo skoncentrowani. Nigdy nie było bowiem wiadomo, czym spróbuje ich zaskoczyć Ronaldo.

Na ligowym podwórku Ronaldo nierzadko zamieniał rzuty wolne na bramki. Zupełnie inaczej inaczej było w przypadku występów w reprezentacji Portugalii na mistrzostwach Europy.

"Od swojego debiutu na Euro w 2004 roku Cristiano Ronaldo wykonał 28 rzutów wolnych, co najmniej cztery razy więcej niż jakikolwiek inny zawodnik. Żadnego z nich nie zamienił na bramkę" - podkreśla twitterowy profil "OptaJean".

Wiadomo, że na Euro 2020 Ronaldo już tej fatalnej passy nie przerwie. Wszystko za sprawą tego, że jego zespół odpadł z rywalizacji o mistrzostwo Starego Kontynentu. Portugalczycy zostali wyeliminowani w niedzielę przez Belgów, którzy triumfowali w meczu 1/8 finału 1:0.