Genialna przemiana kibica! To wideo podbija internet

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Na zdjęciu: fan reprezentacji Szwajcarii
Twitter / / Na zdjęciu: fan reprezentacji Szwajcarii

Od smutku do euforii wystarczy jeden... strzał. Genialnie widać to na przykładzie jednego z kibiców reprezentacji Szwajcarii, którego reakcję uchwyciły telewizyjne kamery.

To była niezła podróż dla fanów i piłkarzy reprezentacjy Szwajcarii, którzy w poniedziałek sprawili ogromną sensację eliminując z Euro 2020 Francuzów.

Przebyli oni w krótkim momencie drogę z nieba do piekła i z powrotem! Jak do tego doszło?

Gdy w 15. minucie trafił Haris Seferović, a 55. do "jedenastki" podszedł Ricardo Rodriguez fani Szwajcarii byli w ekstazie. I wtedy wszystko się zawaliło. Hugo Lloris obronił rzut karny, Karim Benzema trafił dwukrotnie w dwie minuty, a kapitalne "okienko" zaliczył Paul Pogba.

Przy stanie 1:3 nikt chyba nie wierzył w Szwajcarów, ale ci zaliczyli wielki comeback. Kontaktową bramkę zdobył Seferović (81. minuta), a w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry niemożliwego wydawało się dokonał Mario Gavranović, który doprowadził do remisu i dogrywki.

Telewizyjne kamery uchwyciły jednego z fanów Szwajcarii chwilę przed i chwilę po trafieniu Gavranovicia. Różnica? Jest niesamowita. "To jest piękno futbolu. To jest wspaniałe" - napisano na profilu "TVP Sport", gdzie opublikowano reakcję fana.

Na tym jego szczęście i emocje się nie skończyły tej nocy. Przypomnijmy, że mecz zakończył się rzutami karnymi, a kluczową dla Szwajcarów obroną popisał się Yann Sommer, który obronił uderzenie Kyliana Mbappe zapewniając swojej drużynie ćwierćfinał Euro 2020.