Euro 2020. Znamy składy Belgii i Włoch. Trzy zmiany w porównaniu do 1/8 finału

Drugi ćwierćfinał Euro 2020 rozegrany zostanie w Monachium. W hitowym spotkaniu zmierzą się ze sobą reprezentacje Belgii i Włoch. Roberto Martinez i Roberto Mancini wybrali składy na to spotkanie.

Michał Gałęzewski
trening reprezentacji Włoch Getty Images / Marcio Machado / Na zdjęciu: trening reprezentacji Włoch
W poprzedniej rundzie Belgia wygrała 1:0 z Portugalią, eliminując tego rywala po bramce Thorgana Hazarda. Dzień wcześniej na Wembley Włosi mieli olbrzymie problemy z Austriakami. Po 90 minutach był bezbramkowy remis i potrzebna była dogrywka, w której Federico Chiesa i Matteo Pessina strzelili gole na wagę awansu i kontaktowa bramka Sasy Kalajdzicia niewiele dała.

W porównaniu do 1/8 finału, kontuzjowanego Edena Hazarda zastąpił zawodnik Rennes Jeremy Doku. Selekcjoner reprezentacji Włoch dokonał dwóch zmian. Francesco Acerbiego zastąpił Leonardo Bonucci  a w ataku zamiast Domenico Berardiego od pierwszej minuty zagra Federico Chiesa.

Belgia - Włochy / pt. 02.07.2021, godz. 21:00

Belgia: Thibaut Courtois - Toby Alderweireld, Thomas Vermalen, Jan Vertonghen - Thomas Meunier, Youri Tielemans, Axel Witsel, Thorgan Hazard - Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku, Jeremy Doku

Włochy: Gianluigi Donnaruma - Giovanni Di Lorenzo, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Leonardo Spinazolla - Nicolo Barella, Jorginho, Marco Verratti - Federico Chiesa, Ciro Immobile, Lorenzo Insigne.

Sędzia: Slavko Vincić (Słowenia).