Kanonada strzelecka Anglików. Skrót meczu z Ukrainą

W czwartym meczu ćwierćfinałowym Euro 2020 (2021) Anglicy nie dali żadnych szans Ukraińcom, wygrywając 4:0. Harry Kane się odrodził.

Piotr Bobakowski
Harry Kane strzela gola Ukrainie YouTube / youtube.com/TVP Sport / Harry Kane strzela gola Ukrainie
Reprezentacja Anglii w Rzymie rozgromiła Ukrainę (4:0, więcej TUTAJ) i w półfinale Euro 2020 (turniej odbywa się w 2021 r.) zmierzy się z Danią (w środę 7 lipca o godz. 21:00). W drugim pojedynku półfinałowym mistrzostw Europy Hiszpania zagra z Włochami (we wtorek 6 lipca o godz. 21:00).

Mecz z Ukrainą był nadspodziewanie łatwy dla Synów Albionu. Już w 4. minucie spotkania Anglicy objęli prowadzenie. Harry Kane w sytuacji "sam na sam" pokonał Heorhija Buszczana.

Kolejne gole dla zespołu z Wysp Brytyjskich padły w drugiej połowie. Strzelcami zostali: Maguire (46.), ponownie Kane (50.) i Henderson (63.). To była prawdziwa demolka w wykonaniu podopiecznych Garetha Southgate'a.