Koszmar Federico Chiesy. Filar włoskiej kadry nie dokończył finału Euro 2020

Skrzydłowy nie był w stanie pomóc "Azzurrim" w końcówce regulaminowego czasu. Federico Chiesa był wyróżniającą się postacią, ale nabawił się kontuzji.

Rafał Szymański
Federico Chiesa PAP/EPA / Facundo Arrizabalaga / Na zdjęciu: Federico Chiesa
Początek należał do gospodarzy. Już w 2. minucie Luke Shaw strzelił gola na 1:0 dla reprezentacji Anglii. Zawodnicy Roberto Manciniego odpowiedzieli dopiero w 67. minucie. Leonardo Bonucci przytomnie zachował się w polu karnym rywali i doprowadził do remisu.

Po stronie gości niezwykle aktywny był Federico Chiesa. Skrzydłowy dwoił się i troił, oddał trzy strzały na bramkę, ale nie znalazł sposobu na Jordana Pickforda. Jego statystyki robią wrażenie. Warto podkreślić, że przez 85 minut wygrał aż osiem pojedynków z rywalami.

Niestety, 23-letni zawodnik nie dotrwał do końca, to było duże osłabienie dla "Azzurrich". Chiesa jeszcze próbował kontynuować grę, jednak w samej końcówce zastąpił go Federico Bernardeschi. Kilka minut po tym sędzia Bjorn Kuipers zarządził dogrywkę.

Nie wiadomo, jak poważny jest uraz włoskiego kadrowicza. Chiesa zaczynał mistrzostwa na ławce rezerwowych, w meczu otwarcia z Turcją (3:0) rozegrał 9 minut. Później dostał szansę od selekcjonera Manciniego i ją wykorzystał. Podczas Euro 2020 piłkarz Juventusu łącznie siedem razy pojawił się na murawie, na swoim koncie zapisał dwa trafienia.

Komentator TVP napisał do kibiców. Nagle do dyskusji włączyła się żona i "pozamiatała"