Giorgio Chiellini brutalnie powtrzymał rywala. Sędzia musiał zareagować (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: Giorgio Chiellini fauluje Bukayo Sakę w finale Euro 2020

Przed końcem regulaminowego czasu Giorgio Chiellini obejrzał żółty kartonik. Kapitan włoskiej kadry bezpardonowo zatrzymał Bukayo Sakę.

Finał Euro 2020 rozpoczął się po myśli reprezentantów Anglii. W 2. minucie Luke Shaw znalazł drogę do siatki i Włosi musieli odrabiać straty. Bramka na 1:1 padła dopiero po zmianie stron.

Udział przy golu miał Giorgio Chiellini. W 67. minucie 36-letni stoper uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale Jordan Pickford sparował piłkę na słupek. Po chwili świetnie zachował się Leonardo Bonucci, który doprowadził do remisu.

W 6. minucie doliczonego czasu kapitan przegrał pojedynek z Bukayo Saką, jednak nie pozwolił mu uciec. Chiellini chciał za wszelką cenę zatrzymać atak i ewidentnie ciągnął rywala za koszulkę. Cała sytuacja wyglądała kuriozalnie. Bjorn Kuipers nie miał wątpliwości - kapitan "Azzurrich" został ukarany żółtą kartką. Do rozstrzygnięcia wielkiego finału potrzebna była dogrywka.

Doświadczony Włoch udzielił lekcji 19-letniemu Anglikowi. Warto podkreślić, że Chiellini debiutował w seniorskim futbolu w sezonie 2000/01, natomiast Saka przyszedł na świat 5 września 2021 roku.

Czytaj także: Euro 2020 bije kolejny rekord! Tak wiele wyrównanych spotkań jeszcze nie było Koszmar Federico Chiesy. Filar włoskiej kadry nie dokończył finału Euro 2020