KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kolejna burza ws. Szpakowskiego. Znani dziennikarze zaatakowali dyrektora TVP Sport. "Jak panu nie wstyd?"

Gorąco wokół decyzji Marka Szkolnikowskiego, który przed finałem Euro 2020 odsunął od komentowania Dariusza Szpakowskiego. Mirosław Żukowski i Stefan Szczepłek mocno zaatakowali dyrektora TVP. Jest już jego odpowiedź!

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Marek Szkolnikowski PAP / Andrzej Lange / Na zdjęciu: Marek Szkolnikowski
Nie milkną echa po decyzji Marka Szkolnikowskiego, który zdecydował się na zmianę głównego komentatora w finale Euro 2020. Początkowo mecz Anglia - Włochy miał skomentować duet Dariusz Szpakowski - Andrzej Juskowiak, ale ostatecznie dyrektor TVP Sport przydzielił do finału Mateusza Borka i Kazimierza Węgrzyna.

"Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału. Rozmawialiśmy i uznaliśmy, że to będzie najlepsze rozwiązanie" - napisał Szkolnikowski.

Borek z Węgrzynem stanęli na wysokości zadania, ale niesmak po odsunięciu Szpakowskiego pozostał. W jego obronie stanęło wiele znanych osób.

ZOBACZ WIDEO: Angielska euforia brutalnie przerwana. "Będzie boleć bardzo długo"

Dyrektora TVP Sport zaatakowali w swoim felietonie dla rp.pl znani dziennikarze: Stefan Szczepłek i Mirosław Żukowski. Obaj nie gryźli się w język. W mocnym tonie wypowiedzieli się na temat zmiany głównego komentatora.

"Szkolnikowski otrzymał jedną z najważniejszych funkcji w dziennikarstwie sportowym, mimo że wcześniej nie był znany jako dziennikarz ani menedżer. Wraz z przejęciem telewizji przez PiS dostał władzę i pieniądze. Gdyby Włodzimierz Szaranowicz chciał opowiedzieć, w jakich okolicznościach Szkolnikowski zajął jego miejsce, bylibyśmy zdziwieni, że tak można" - piszą w felietonie.

"Szkolnikowski zamienił dziennikarza, który pracuje od blisko czterdziestu lat w telewizji publicznej, na takiego, który dopiero tam przyszedł i nie tylko nie jest lepszy, ale już uczynił dziennikarstwu sportowemu wielkie szkody" - komentowali.

Na odpowiedź dyrektora TVP Sport nie musieliśmy długo czekać. Na Twitterze w mocnych słowach wypowiedział się na temat felietonu Żukowskiego i Szczepłka. Nazwał ich... "dinozaurami"!

"Szczepłek i Żukowski to od dawna dinozaury dziennikarstwa, ale poziom cynizmu i hipokryzji przebili od dna. Syndrom odstawienia od koryta i realizacji faktu, że pociąg już dawno odjechał. Kółko wzajemnej adoracji nadal żywe" - napisał.

Na wpis dyrektora TVP Sport zareagował także Andrzej Kostyra.

"Panie Marku. Czemu zawdzięczam zaszczyt, że nie zaliczył mnie Pan do dinozaurów dziennikarstwa. A jestem tak samo stary jak Szczepłek i dużo starszy od Żukowskiego. Słowa o "odstawieniu od koryta" kolegów którzy w dziennikarstwie dużo osiągnęli nie przystojną. Jak Panu nie wstyd" - zaznaczył.

Szkolnikowski odpowiedział: "Bo zawsze zachowywał się Pan przyzwoicie. Tekst i zawarte w nim tezy, które wysmarowali są poniżej wszelkiej krytyki." Na co Kostyra odpisał: "Panie Marku. Ale oni w wielu sprawach mają dużo racji. Szczególnie w tym co Pan zrobił Szpakowskiemu, to straszne jak Pan go upokorzył. Jak pół wieku jestem dziennikarzem sportowym to czegoś takiego nie przypominam sobie. Po tylu latach pracy miał się pożegnać z kibicami, a Pan."


Czytaj także:
Trener Włochów we łzach! Podsumował swoich piłkarzy jednym słowem
Euro 2020: zaskakujące rozstrzygnięcie w walce o koronę króla strzelców

Czy Dariusz Szpakowski powinien komentować finał Euro 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (20)
 • mackz Zgłoś komentarz
  Co taki młody omyłkowo obsadzony dyrektor może wiedzieć. Nic
  • Jean Jack Palesky Zgłoś komentarz
   ...hmm... to nie jest kraj dla starych ludzi. Po 1989 roku wszystkie kolejne ekipy rządowe poprzyklejały się do rzymsko-katolickich hierarchów, oczekując na wzajemność, ergo - na
   Czytaj całość
   kościelny poklask głoszony z kościelnych ambon. W zamian - hierarchowie zażyczyli sobie od kolejnych [polskich rządów] - ziemskich nadań oraz pieniędzy - wszystko kosztem polskich podatników. Nie sposób się zatem dziwić, że po 1989r głównym źródłem zła w naszym kraju stali się kościelni hierarchowie oraz ich
   • Modafi Zgłoś komentarz
    Przepraszam, a gdzie byli ci wszyscy wielcy obrońcy Szpakowskiego, kiedy ten tego najbardziej potrzebował?! Przez ostatnie trzy tyg jechano po Szpakowskim jak po zwykłej **** i co? Gdzie był
    Czytaj całość
    Majdan? Gdzie był Majewski? Gdzie był Terlecki? Gdzie był Szczeplek i reszta?! Dlaczego nie staneli w obronie redaktora Szpakowskiego w chwili gdy ten najbardziej tego potrzebował! Wszyscy wymienieni siedzieli cichutko, siedząc w swoich norach patrząc jak Szpakowskim obrywa z każdej strony! Gdzie byliście wtedy! Teraz kiedy najbardziej zainteresowany potrzebuje spokoju, to jeden z drugim powyłazili z swoich nor i udają wielkich obroncow z bożej łaski. PS. Drogie WP, skopiowałem ten post, więc możecie usuwac do woli, jak macie to zresztą w zwyczaju.
    • MPH72 Zgłoś komentarz
     Burza i pretensje bez uzasadnienia. Część dziennikarzy ciągle żyje sentymentami. Era p.Szpakowskiego minęła teraz potrzeba merytorycznego i fachowego przekazu. Dzisiejszy widz nie kupuje
     Czytaj całość
     komentarza w stylu "Koźmiński puścił Bąka po linii". Duet Borek-Węgrzyn był najlepszy i to słuszny był wybór. Nie ustępuje im duet Laskowski-Podoliński i tyle. Sporo dostało się w social mediach Szpakowskirmu a być może tą decyzją p.Szkolnikowski uchronił Szpakowskiego od jeszcze większego hejtu?
     • olałwas Zgłoś komentarz
      Cóż , gdyby Szpakowski był z PIS wazeliniarzem lub po uczelni rydzyka to by został .
      • endy. Zgłoś komentarz
       Redaktor Węgrzyn ze swoim głosem brzmi jak by siedział na klopie, nie jest nic lepszy od niby tych tetryków.
       • oli Zgłoś komentarz
        Piszcie co chcecie ale to za czasów Szkolnikowskiego TVP Sport trafiło na ogólnodostępny Multipleks przez bo kanał przestał być osiągalny tylko dla abonentów kablówek. Dodatkowo TVP
        Czytaj całość
        rozszerza ofertę sportową a nie tak jak C+ zwija się tracąc kolejne prawa. Szczerze to w tym całym bagnie TVP czy Polskim Radiu to akurat Szkolnikowski robi robotę.
        • prym Zgłoś komentarz
         Starym zgredom się zamarzyło protestowanie za kolesiem...psia mać.Sprawozdawca sportowy to tak jak sportowiec , sprawny i biegły w tym co robi a Pan Szpakowski z całym szacunkiem do jego
         Czytaj całość
         pracy , kulał jako dziennikarz i sprawozdawca.To delikatne określenie.Szkolnikowski jest dyrektorem i to on odpowiada za obsadę i protesty , które się odbywały zmusiły go do działania...jest usprawiedliwiony i kropka.Starym dziadom należy się ...EMERYTURA.
         • blue bird Zgłoś komentarz
          Dwóch tetryków "walczy" o trzeciego. Czas na wspominki !
          • maciek152 Zgłoś komentarz
           W nazwisku tego dyrektorka jest chyba błąd. On się chyba nazywa SzkoDnikowski. Fachowcy są dla niego dinozaurami, ale takie nieporozumienie jak Węgrzyn, jest objawieniem. Ale nic to, karma
           Czytaj całość
           wróci i Szkonikowskiego też ktoś kiedyś potraktuje tak, jak on potraktował Szpakowskiego i wymienionych wyżej dziennikarzy. Chciałbym tylko wiedzieć, co wprawia dyrektorka w niczym nie usprawiedliwione przekonanie o swojej nieomylności.
           • miłów Zgłoś komentarz
            trzeba wiedzieć kiedy odejść i po co ten szum
            • lukaszmi2 Zgłoś komentarz
             Tym dziennikarzom się w d..pach (i głowach) poprzewracało.
             • Janusz Gil Zgłoś komentarz
              Panowie dziennikarze zapominają iż komentatorzy sa dla kibiców, a nie dla nich ! Zdecydowana większość kibiców domagała się zmiany, to co miał zrobić dyrektor?
              Zobacz więcej komentarzy (4)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×