Największa gala ONE Friday Fights w historii! W najbliższy piątek na żywo w Fightklubie!

Dwa pojedynki o mistrzostwo świata, w tym powrót legendarnego Sam-A Gaiyanghadao, a także epicko zapowiadające się starcie o pas wagi ciężkiej. Tak mocno obsadzonej karty w ONE Friday Fights jeszcze nie było! Na żywo w piątek w Fightklubie!

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
Anatoly Malykhin Materiały prasowe / Fightklub / Anatoly Malykhin

Na ten pojedynek czekają fani MMA na całym świecie – w piątek w Bangkoku dojdzie do jednej z najcięższych walk w całej historii ONE Championship. O mistrzowski pas federacji na Lumpinee Boxing Stadium powalczą broniący tytułu Arjan Bhullar i tymczasowy król dywizji, Anatolij Malykhin. Broniący pasa Kanadyjczyk nie walczył od czasu sięgnięcia po tytuł, czyli od 2021 roku, w tym czasie świat MMA poszedł naprzód, pojawiły się nowe gwiazdy, wśród nich m.in. niepokonany w zawodowym oktagonie Rosjanin.

Obóz Malykhina proponował pojedynek Bhullarowi już w styczniu 2022 roku podczas gali ONE: Only the Brave, wówczas promotorzy obrońcy pasa odrzucił jednak ofertę. Miesiąc później Rosjanin znokautował Kirilla Grishenko i sięgnął po tymczasowy pas w wadze ciężkiej. Od tamtej pory unifikacyjny pojedynek wydawał się kwestią czasu, kilkukrotnie jednak oba obozy nie mogły dojść do porozumienia, a we wrześniu ubiegłego roku Kanadyjczyk nabawił się kontuzji i zaplanowana już konfrontacja musiała zostać usunięta z karty gali ONE Fight Night 8. Ostatecznie jednak udało się dopiąć formalności, dzięki czemu w piątek będziemy świadkami być może jednej z najbardziej epickich walk wagi ciężkiej ostatnich lat.

Bhullar to złoty medalista Igrzysk Wspólnoty Narodów w zapasach, reprezentował także Kanadę na IO w Rio de Janeiro w 2012 roku. Odkąd został zawodowym fighterem MMA może poszczycić się fantastycznym bilansem 11-1, a także zdetronizowaniem znakomitego Brandona Very. Wygrana ta dała mu mistrzowski pas wagi ciężkiej, dzięki czemu został pierwszym czempionem organizacji w formule MMA mającym indyjskie korzenie.

Obrońca tytułu często z urzędu stawiany jest w roli faworyta, tym razem jednak to pretendent wydaje się mieć nieco więcej szans na wygraną. Malykhin – mistrz Europy w grapplingu i były mistrz Rosji w zapasach w stylu dowolnym – ma rewelacyjny bilans w zawodowym ringu. Rosjanin stoczył dotychczas 12 walk i nie tylko wygrał wszystkie, ale w żadnej z nich nie pozwolił rywalowi przetrwać do ostatniego gongu. Dorobek imponujący, tym bardziej, że „Sladkiy” ma na rozkładzie tak doświadczonych i utytułowanych zawodników jak choćby niepokonanego wcześniej Reiniera de Riddera.

W drugiej najważniejszej walce wieczoru były mistrz dwóch dyscyplin i dwóch kategorii wagowych, Sam-A Gaiyanghadao, będzie chciał zrewanżować się Prajanchaiowi PK Saenchaiowi za porażkę z 2021 roku, która pozbawiła go tytułu mistrza świata ONE w Muay Thai w wadze słomkowej. Ponieważ Prajanchai również nie jest już właścicielem pasa, a jego aktualny posiadacz Joseph „The Hurricane” Lasiri nie jest w stanie walczyć z powody kontuzji, stawką piątkowego pojedynku będzie tymczasowy tytuł w wadze słomkowej. Zwycięzca walki wpisze się na pierwsze miejsce w kolejce do następnego starcia z Lasirim.

39-letni Sam-A Gaiyanghadao to żywa legenda Muay Thai. Taj, którego wizytówką są niesamowicie mocne i precyzyjne kopnięcia lewą nogą, przez wielu ekspertów był już zsyłany na sportową emeryturę. On jednak wrócił w wielkim stylu, udowodnił, że wciąż jest czołowym fighterem na świecie, a w piątek w Bangkoku po raz kolejny spróbuje wdrapać się na szczyt.

Ma też coś do udowodnienia, bo to młodszy od niego o dekadę Prajanchai PK Saenchai odebrał mu w lipcu 2021 roku pas wagi słomkowej wygrywając decyzją sędziów. Czy teraz przyjdzie czas odkupienia? Sam-A w swojej ostatniej walce w imponującym stylu znokautował na gali ONE Friday Fights 9 Ryana Sheehana. Z kolei Prajanchai zdeklasował Kompetcha Sitsarawatsuera na ONE Friday Fights 1. Który z tych dwóch wielkich gladiatorów okaże się lepszy w bezpośredniej konfrontacji?

W innym rewelacyjnie zapowiadającym się pojedynku walczący ostatnio na zasadach kickboxingu Sitthichai Sitsongpeenong i Eddie Abasolo znów zasznurują 4-uncjowe rękawice i powrócą do swoich korzeni w Muay Thai! Pierwszy z nich to wielokrotny mistrz Muay Thai z Lumpinee, drugi to nieobliczalny fighter, który jest w stanie wygrać z każdym rywalem i celuje w tytuł mistrza świata, czego nie ukrywa w swoich publicznych wypowiedziach.

Od momentu organizacji cotygodniowych gal ONE Friday Fights, niewielu zawodników błyszczało na tych wydarzeniach tak jasno jak Saeksan Or Kwanmuang. 34-latek może pochwalić się na Lumpinee Boxing Stadium bilansem 3-0, zwieńczeniem którego jest zwycięstwo w ostatnim pojedynku z Seanem Clancym. Czy w piątek w konfrontacji z Brytyjczykiem, Nathanem Bendonem, uda mu się podtrzymać fantastyczną serię?

Gala ONE Friday Fights 22 w piątek 23 czerwca o godz. 14.30 na żywo w Fightklubie!

Fight card gali ONE Friday Fights 22:
Arjan Bhullar vs Anatoly Malykhin
Prajanchai PK Saenchai vs Sam-A Gaiyanghadao
Muangthai PK Saenchai vs Nico Carrillo
Jomhod Sermpornwiwat vs Akram Hamidi
Saeksan Or Kwanmuang vs Nathan Bendon
Sitthichai Sitsongpeenong vs Eddie Abasolo
Rambolek Tor Yotha vs Fariya Aminipour
Gingsanglek Tor Laksong vs Kongthoranee Sor.Sommai
Thongpoon Petchportoror vs Yangdam Pumpanmuang
Rong Fan vs Shamil Erdogan

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era
Kto zwycięży w pojedynku wieczoru na gali ONE Friday Fights 22?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×