Świetny bój w wadze słomkowej ozdobą gali ONE Friday Fights 32!

Lumpinee Boxing Stadium w najbliższy piątek znów zaświeci pełnym blaskiem. Wszystko za sprawą kolejnej gali ONE Friday Fights, która znów zaplanowana jest w mekce światowego Muay Thai. Transmisja tradycyjnie od godz. 14.30 w Fightklubie!

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
Kongchai Chanaidonmueang Materiały prasowe / Fightklub / Kongchai Chanaidonmueang

W głównym pojedynku wieczoru w wadze słomkowej w Muay Thai zmierzą się dwie wschodzące gwiazdy tajskich sportów walki, Kompet Fairtex i Kongchai Chanaidonmueang. Pierwszy z nich jest dwukrotnym mistrzem ze stadionu Lumpinne, drugi to czempion stadionu Rajadamnern. Tylko ten fakt determinuje, że będziemy świadkami fantastycznego pojedynku.

Kompet ma w swoim dorobku ponad 80 zwycięstw, a dołączając do największej azjatyckiej organizacji sportów walki miał duże – i uzasadnione – oczekiwania. W styczniowym debiucie w ONE Championship stoczył zacięty bój z tymczasowym mistrzem ONE Muay Thai w wadze słomkowej, Prajanchaiem PK Saenchaiem, musiał jednak uznać wyższość swojego rywala.

Porażka ta nie zniechęciła 23-latka, w czerwcu wrócił bowiem na ring w wielkim stylu. Tym razem walcząc w formule kickboxingu nie dał szans Chińczykowi Huo Xiaolongowi, podniósł swoje morale, a w piątek wraca do korzeni i znów zaprezentuje się publiczności mierząc się w Muay Thai.

Kontynuować serię zwycięstw będzie mu jednak ciężko, bo rywala w Bangkoku będzie miał z najwyższej półki. Kongchai, trenujący na co dzień w słynnej sali Sangtiennoi Gym, do ONE wszedł z drzwiami, wygrywając cztery walki z rzędu i z marszu pozycjonując się bardzo wysoko w piekielnie mocno obsadzonym rankingu wagi słomkowej. W czubie tego zestawienia jest tłoczno, Taj rozpycha się jednak mocno łokciami i zgłasza akces do czołowych miejsc w tym notowaniu.

W innej ciekawie zapowiadającej się walce na ONE Friday Fights 32 Belg Jelte Blommaert powraca do organizacji, aby zmierzyć się z japońską sensacją Takumą Ota. Fighter z Europy znany jest ze swojej zaciekłości i zaangażowania, Belg walczy całym sercem i nie bierze jeńców, zostawiając w ringu sporo zdrowia. Taktyka taka sprawdza się ze zmiennym szczęściem, jeśli jednak nie da się zaskoczyć, potrafi być groźny nawet dla najlepszych.

Jakim rywalem będzie Ota dowiemy się już w piątek. 24-letni Japończyk debiutuje w ONE, w swojej ojczyźnie uchodzi jednak za wyjątkowy talent, któremu wieści się sporą karierę. Jest już całkiem doświadczony, ma w dorobku kilka interesujących zwycięstw, a do każdej walki jest świetnie przygotowany fizycznie i kondycyjnie. Czy atuty te okażą się wystarczające, aby podbić ONE Championship?

Poza walkami w Muay Thai, jak zawsze podczas gal ONE Friday Fights, odbędzie się również kilka pojedynków w innych formułach. W piątek na pierwszy plan spośród nich wysuwa się starcie Bretta „The American Nomad” Pastore w wadze lekkiej w MMA z niepokonanym w dotychczasowej karierze Rosjaninem, Ivanem Podruginem.

Gala ONE Friday Fights 32 w piątek 8 września o godz. 14.30 na żywo wyłącznie w Fightklubie!

Main Card gali ONE Friday Fights 32:
Kompet Fairtex vs Kongchai Chanaidonmueang
Sitthichai Sitsongpeenong vs Mohammed Siasarani
Nakrob Fairtex vs Nabil Anane
Theptaksin Sor Sornsing vs Prajanban Sor Jor Wichitpadriew
Dentungtong Singha Mawynn vs Denpayak Detpetsrithong
Kritpet PK Saenchai vs Petpairin Sor Jor Tongprachin
Suablack Tor Pran49 vs Shinji Suzuki
Jelte Blommaert vs Takuma Ota
Kabilan Jelevan vs Rhuam Felipe Morais Caldas
Hannah Brady vs Natalia Diachkova
Brett Pastore vs Ivan Podrugin
Konstantin Marareskul vs Isfak Seyid

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era
Kto zwycięży w pojedynku wieczoru na gali ONE Friday Fights 32?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×