Wielkie bitwy na horyzoncie! Gala ONE Friday Fights 38 na żywo w Fightklubie!

W najbliższy piątek na Lumpinee Boxing Stadium, ONE Championship przygotuje kolejną fantastycznie zapowiadającą się galę. Tym razem odbędzie się na niej dziewięć pojedynków w formule Muay Thai i dwa w MMA. Na żywo wyłącznie w Fightklubie!

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
Otop Or Kwanmuang Materiały prasowe / Fightklub / Otop Or Kwanmuang

Pojedynkiem wieczoru będzie bez wątpienia konfrontacja Otop Or Kwanmuang vs Ilyas Musaev w wadze koguciej w Muay Thai. Pierwszy, fenomenalnie prezentujący się nastolatek, ma za sobą imponujące debiutanckie zwycięstwo nad Shingo Shibatą na gali ONE Friday Fights 33. Do pokonania japońskiego rywala potrzebował on niecałej minuty i trzech potężnych ciosów.

Trenujący na co dzień w Sor Sommai fighter jest aktualnym mistrzem Tajlandii w wadze do 140 funtów i wielu ekspertów wieści mu wielką przyszłość w ONE Championship. Jeśli odpowiednio pokieruje on swoją karierą, ma ogromne predyspozycje, aby w największej azjatyckiej organizacji sportów walki wdrapać się na sam szczyt. W piątek Otopa czeka jednak trudny test i konfrontacja z walczącym w niekonwencjonalnym stylu Rosjaninem, który jest niewygodnym przeciwnikiem niemal dla każdego.

Musaev swoją przygodę z ONE Friday Fights rozpoczął w lutym bieżącego roku od wygranej przez nokaut z Panritem Lukjaomaesaiwareem. Były to jednak miłe złego początki, bo w trzech kolejnych walkach przegrał komplet pojedynków, kolejno z Yodphupą Wimanairem, Kulabdamem Sor Jor Piek Uthaiem i Ferrarim Fairtexem. Czy w najbliższy weekend uda mu się w końcu przerwać złą serię?

Przed walką wieczoru w ringu w Bangkoku będziemy świadkami także kilku innych bardzo ciekawych pojedynków. W jednym z nich Pompet PK Saenchai i Chorfah Tor Sangtiennoi zmierzą się w pojedynku Muay Thai w wadze do 132 funtów. Pierwszy z nich w ONE Championship jeszcze nie przegrał. W debiutanckim starciu wygrał przez nokaut z Duangsompongiem Jitmuangnonem, a w sierpniu uporał się z Theptaksinem Sor Sornsingiem, wygrywając z nim decyzją sędziów.

Chorfah Tor Sangtiennoi wprawdzie nieskalanego bilansu w ONE nie ma, ale dorobek oraz znacznie większe doświadczenie i owszem. Taj dwukrotnie wyróżniony był w swojej karierze tytułem walki roku na stadionie Rajadamnern, a jedno z nich przypadło mu w udziale za zwycięską potyczkę z aktualnym mistrzem Muay Thai wagi muszej ONE, Rodtangiem Jitmuangniem. W ONE Championship Chorfah ma na razie ujemny bilans – dwa zwycięstwa przy trzech porażkach – choć akurat w ostatnim pojedynku schodził z ringu zwycięski. Półtora miesiąca temu znokautował w drugiej rundzie Mongkolkaewa Sor Sommaia i w Bangkoku będzie chciał odnieść kolejną wygraną.

W innych ciekawie zapowiadających się pojedynkach w wadze do 127 funtów rękawice skrzyżują ze sobą legitymujący się bilansem 2:0 Singdomthong Nokjeanladkrabang i Stephen Irvine, a zaledwie 16-letni Yodsingdam Keatkhamtorn sprawdzi formę mistrza świata Muay Thai ze stadioniu Rajadamnern, Chalawana Ngorbangkapiego.

Tradycyjnie galę rozpoczną dwie potyczki w formule MMA. Tym razem sprawdzą się w nich filipiński weteran, Mark Abelardo z Rosjaninem Georgym Shahruramazanovem w wadze koguciej, a także kolejny Filipińczyk, Fritz Biagtan, który będzie walczył z debiutującym w organizacji Deepakiem Bhardwajem z Indii.

Gala ONE Friday Fights 38 w piątek 27 października o godz. 14.30 na żywo w Fightklubie!

Main Card gali ONE Friday Fights 38:
Otop Or Kwanmuang vs Ilyas Musaev
Pompet PK Saenchai vs Chorfah Tor Sangtiennoi
Singdomthong Nokjeanladkrabang vs Stephen Irvine
Sonrak Fairtex vs Puengluang Baanramba
Petgarfield Jitmuangnon vs Numpangna Eaglemuaythai
Yodsingdam Keatkhamtorn vs Chalawan Ngorbangkapi
Yodphupa Wimanair vs Mavlud Tupiev
Katsuki Kitano vs Halil Kütükçü
Lenny Blasi vs Nonthakit Tor Morsri
Mark Abelardo vs Georgy Shahruramazanov
Fritz Biagtan vs Deepak Bhardwaj

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era
Kto wygra walkę wieczoru na gali ONE Friday Fights 38?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×