Jedna z największych gal BKFC w historii w weekend na żywo w Fightklubie!

Fani sportów walki z niecierpliwością odliczają godziny do zaplanowanej na weekend wielkiej gali Bare Knuckle Fighting Championship w Salt Lake City. Całe widowisko z Maverick Center w nocy z soboty na niedzielę o godz. 2.00 na żywo w Fightklubie!

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
Eddie Alvarez / BKFC Materiały prasowe / Fightklub / Eddie Alvarez / BKFC

W pojedynku wieczoru na gali BKFC 56 Mike „Platinum” Perry (3-0) zmierzy się o inauguracyjny pas BKFC King of Violence z prawdziwą ikoną sportów walki Eddiem „The Underground King” Alvarezem (1-0). Pierwszy z nich szybko dał się poznać kibicom jako ekspert od walk na gołe pięści, pewnie wygrywając swoje trzy pierwsze pojedynki w okrągłym ringu. Z przeciwnikiem klasy Alvareza, byłym czempionem UFC, nie rywalizował jednak w dotychczasowej karierze. Jak spisze się w potyczce z tak wymagającym rywalem? Teoretycznie to znacznie cięższy, wyższy i dysponujący większym zasięgiem Perry powinien być faworytem, doświadczenie Alvareza jest jednak na tyle duże, że równie dobrze to on może być triumfatorem konfrontacji w Salt Lake City.

W co-main evencie gali Ben „Big” Rothwell wierzy, że zdoła wyśrubować swój wynik w BKFC do bilansu 3:0. Z jednej strony ma na to szanse, bo zmierzy się z debiutującym w tej formule Toddem Duffee, z drugiej o wygraną wcale nie będzie łatwo, bo jego rywal to bardzo doświadczony fighter, mający za sobą obfitującą w niemałe sukcesy karierę w MMA. Obaj zawodnicy są prawdziwymi maszynami wagi ciężkiej, niszczącymi swoich przeciwników ogromną siłą i determinacją z jaką napierają na rywali. W weekend zwycięsko z tej potyczki może wyjść tylko jeden, a ten, któremu uda się ta sztuka, będzie na prostej drodze do walki w niedalekiej przyszłości o mistrzowski pas BKFC w wadze ciężkiej.

Znakomicie zapowiadającą się walką w Maverick Center będzie również potyczka kobiet: Christine „Misfit” Ferea vs Bec „Rowdy” Rawlings. Będzie to obowiązkowy rewanż o mistrzostwo świata w wadze muszej. Ich pierwszy pojedynek, rozgrywany na początku bieżącego roku, zakończył się zwycięstwem Ferei, która m.in. dzięki tej walce została najbardziej utytułowaną fighterką w historii BKFC. Do niej należy rekord kolejnych zwycięstw (pięć), jest aktualną posiadaczką pasa, a jej bilans w największej organizacji walk na gołe pięści to 7:1. Oczywiście Rawlings zapowiada wielką wygraną, na konferencji twierdziła, że jest świetnie przygotowana do starcia i od poprzedniej potyczki z Fereą poczyniła wielkie postępy, eksperci dają jej jednak niewielkie szanse na sprawienie niespodzianki.

W innej walce o pas najmłodszy mistrz w historii BKFC, 23-letni Kai „Hefty Bag” Stewart, będzie bronił swojego tytułu w wadze piórkowej w konfrontacji z Howardem „HD” Davisem (5-1-1). Stewart to jedyny zawodnik, który dzierżył pas wagi piórkowej. Czy pod koniec weekendu nadal będzie jego posiadaczem? Jego dotychczasowy bilans w BKFC prezentuje się wyśmienicie – wygrał wszystkie cztery pojedynki i w stanie Utah będzie chciał kontynuować tę serię. Davis na pewno jednak nie ułatwi mu zadania, sam również jest bardzo doświadczonym zawodnikiem, zna swoją wartość i wie w jakim celu pojawi się w sobotnią noc w Maverick Center.

Trzecią mistrzowską walką, jaką zobaczymy podczas BKFC 56 będzie starcie wagi ciężkiej, w którym były mistrz Arnold „Bomaye” Adams (7-2) zmierzy się z Mickiem Terrillem (6-1) w pojedynku, na który czeka wielu kibiców królewskiej kategorii wagowej. Od swojego debiutu w okrągłym ringu na gali BKFC 1 w 2018 roku, Adams jest jednym z najbardziej dominujących zawodników wagi ciężkiej w historii organizacji. W Salt Lake City marzy oczywiście o odzyskaniu tytułu. Dla Terillla z kolei sobotnia walka będzie nie tylko starciem o pas, ale również możliwością rewanżu za przegrany pojedynek z Adamsem w 2021 roku. Jeśli Terrill wyszedłbym z tej konfrontacji zwycięsko, nie tylko zwyciężyłby w trzeciej walce z rzędu, ale i zostałbym pierwszym brytyjskim mistrzem BKFC w wadze ciężkiej.

Main card gali BKFC 56:
Eddie Alvarez vs Mike Perry
Ben Rothwell vs Todd Duffee
Jimmie Rivera vs Jeremy Stephens
Bec Rawlings vs Christine Ferea
Kai Stewart vs Howard Davis
Arnold Adams vs Mick Terrill
Ben Moa vs Bridger Bercier
Mike Jones vs Erick Lozano
Keegan Vandermeer vs Esteban Rodriguez
LJ Schulz vs Danny Hilton
Trever Bradshaw vs Troy Dennison

Gala BKFC 56 w Salt Lake City w nocy z soboty na niedzielę (2/3 grudnia) o godz. 2.00 na żywo w Fightklubie!

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era
Kto zwycięży w pojedynku wieczoru na gali BKFC 56?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×