Karuzela kręci się dalej! Kolejna gala ONE Friday Fights na żywo w Fightklubie!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Fightklub / Soner Şen
Materiały prasowe / Fightklub / Soner Şen
zdjęcie autora artykułu

Tradycyjnie we wczesne piątkowe popołudnie na Lumpinee Boxing Stadium w Bangkoku będziemy świadkami widowiska spod znaku ONE Championship. Tym razem w karcie walki Muay Thai, MMA i kickboxingu. Na żywo na antenie Fightklubu!

W tym artykule dowiesz się o:

W piątkowej gali na szczycie karty znalazł się pojedynek w wadze koguciej, w którym zmierzą się Rambolek Chor.Ajalaboon i Soner Şen. Dla Taja będzie to już czwarta walka na ONE Friday Fights, ale też pojedynek, w którym spróbuje on powalczyć o odzyskanie nadwątlonego zaufania kibiców. 20-latek w ONE zadebiutował w marcu ubiegłego roku i w dwóch pierwszych konfrontacjach efektownie wygrał przez nokaut z Theeradetem Chor Hapayakiem i Zhangiem Chenglongiem. Później jednak zaczęły się schody – porażka z Fariyarem Aminipourem i wreszcie we wrześniu nokaut z rąk Asa Ten Powa.

Rambolek na pewno nie tak wyobrażał sobie swoją przygodę z największą azjatycką organizacją sportów walki, niebawem jednak może okazać się, że… najgorsze dopiero przed nim. Już w piątek Taj będzie musiał podjąć kolejną bardzo ciężką rękawicę, tym razem rzuconą przez Sonera Sena, piekielnie utalentowanego Turka, który szturmem zdobył serca fanów ONE. W listopadzie po dwóch i pół minutach walki znokautował on Kongklaia Annymuaythaia, miesiąc później potrzebował jeszcze mniej czasu, żeby odesłać do narożnika Otopa Or Kwanmuanga. Czy w piątek turecki „Golden Boy” znów przyszykuje rywalowi kolejną ekspresową wizytę pod prysznicem?

W drugim najciekawszym pojedynku gali 21-letni Samingdam Looksuan sprawdzi formę zaledwie o dwa lata starszego Seksana Fairtexa. Oba przed piątkową galą mogą pochwalić się identycznym bilansem – 2:1, choć pierwszy z nich spędził w sumie w ringu o pięć minut więcej. Czy będzie to miało przełożenie na wynik ich najbliższej potyczki? Przekonamy się o tym już w piątek w Bangkoku.

Poza dziewięcioma pojedynkami w formule MMA, tym razem organizatorzy przygotowali w karcie dwie walki MMA i dwie kickboxerskie. Najwyżej spośród z nich znalazła się w karcie potyczka Mohammeda Boutasaa z Dmitrym Changelią w wadze koguciej. Marokańczyk to fighter dobrze znany m.in. z gal Enfusion. Na jednej z nich, w listopadzie 2021 roku wygrał z Patrykiem Radoniem. Zawodnik z Afryki ma już za sobą cztery występy na galach ONE. Debiutował w maju 2022 roku wygrywając z Davitem Kirią, następnie musiał uznać wyższość Mohammada Siasaraniego i Sitthichaia Sitsongpeenongo, a we wrześniu ubiegłego roku znów cieszył się zwycięstwa, tym razem wygrywając przez decyzję z Furkanem Karabagiem.

Main card gali ONE Friday Fights 51: Rambolek Chor.Ajalaboon vs Soner Şen Samingdam Looksuan vs Seksan Fairtex Wanpadet Looksuan vs Petchpadaen Jitmuangnon Petchnamkhong Mongkolpetch vs Peyman Zolfaghari Jomjai NaksuGym vs Punmongkol Sor.Mongkolkarnchang Junior Fairtex vs Angela Chang Avatar P.K.Saenchai vs Antar Kacem Mustafa Al Tekreeti vs George Jarvis Mohammed Boutasaa vs Dmitry Changelia Kazakbai Tilenov vs Ivan Parshikov Cho Gyu-jun vs Adilet Alimbek Uulu Masahito Okuyama vs Temirlan Bekmurzaev Tomoki Sato vs Chusuan ChumaroonFarm

Gala ONE Friday Fights 51 w piątek 9 lutego o godz. 13:30 na żywo w Fightklubie!

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Kto zwycięży w pojedynku wieczoru na gali ONE Friday Fights 51?
Rambolek Chor.Ajalaboon
Soner Şen
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)