ONE Friday Fights 53 w piątek na żywo w Fightklubie!

Petsukumvit Boi Bangna vs Kongsuk Fairtex to pojedynek, który znalazł się na szczycie najbliższej karty gali ONE Friday Fights. W Bangkoku nie zabraknie jednak również innych ciekawie zapowiadających się potyczek. Oglądaj na żywo w Fightklubie!

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
ONE Championship Materiały prasowe / Fightklub / ONE Championship

W sumie na Lumpinee Boxing Stadium zobaczymy 10 walk w Muay Thai, a także konfrontacje kickboxerskie oraz w formule MMA. W głównym starciu wieczoru swoje umiejętności zaprezentują Petsukumvit Boi Bangna i Kongsuk Fairtex, a więc dwaj wyróżniając się zawodnicy wagi muszej urodzeni i wychowani w Tajlandii.

Petsukumvit to dwukrotny mistrz świata Muay Thai ze stadionu Rajadamnern. Swoją przygodę z ONE Friday Fights rozpoczął bardzo efektownie, od trzech zwycięstw, w tym wygranej przez nokaut z Petchmuangsrim Tded99. Po nich przyszło jednak brutalne zderzenie z rzeczywistością, bo Taj dwukrotnie musiał uznać wyższość swojego rodaka, Jawsuayaia Sor.Dechaphana i choć wciąż ma dodatni bilans zwycięstw do porażek, jego morale na pewno mocno ucierpiało.

W piątkowe popołudnie Petsukumvit spróbuje podnieć je w kolejnej bitwie ze swoim rodakiem, tym razem będzie nim Kongsuk Fairtex, a więc również dwukrotny mistrz Muay Thai, ale ze stadionu Lumpinee. 23-latek w pierwszych walkach w ONE Championship również odniósł dwa efektowne zwycięstwa i podobnie jak to było w przypadku Petsukumvita… zardzewiał. W dwóch kolejnych starciach schodził z ringu na tarczy, choć w obu przegrywał dopiero wskutek sędziowskiej decyzji. W piątek obaj po dwóch porażkach z rzędu będą celowali w zwycięstwo, które pozwoli im na nowo uwierzyć we własne umiejętności, a także wykonać znaczący skok w rankingu wagi muszej.

W jednej z ciekawszych potyczek poprzedzających starcie wieczoru Mongkolkaew Sor Sommai zmierzy się z Denkriangkraiem Singhą Mawynnem w walce do 130 funtów. Dla pierwszego z nich może być to jedna z kluczowych walk w kontekście dalszej kariery w ONE. 29-latek stoczył dla tej organizacji już cztery pojedynki, ale wygrał zaledwie jeden z nich. Kolejna przegrana może definitywnie przekreślić jego szanse na dalszą karierę w największej azjatyckiej organizacji sportów walki.

W drugim narożniku w tym pojedynku zobaczymy Denkriangkraia, młodszego od swojego rywala o cztery lata Taja, który w dwóch poprzednich walkach musiał uznać wyższość Samingdama Chor Ajalaboona i Apiwata Sor Somnuka. Bolesna była zwłaszcza porażka z drugim z nich, bo dwa miesiące wcześniej Denkriangkrai pokonał go wyraźnie i wyśrubował swój ówczesny rekord w ONE do bilansu 2-0. Po tym świetnym wyniku zostało już jednak wyłącznie wspomnienie, obecny bilans Taja to 2-2, w piątek powalczy więc o to, aby znów był on minimalnie dodatni.

Bardzo ciekawie na gali ONE Friday Fights 53 zapowiada się kickboxerskie starcie Irańczyka Majida Karimiego z Chińczykiem Huo Xiaolongiem w wadze słomkowej oraz dwie walki w MMA, w której reprezentujący ten sam klub Chayan Oorzhak i Nachyn Sat zmierzą się odpowiednio z Babarem Alim z Afganistanu w wadze muszej oraz Turalem Askarovem z Azerbejdżanu w wadze piórkowej.

Main Card gali ONE Friday Fights 53:
Petsukumvit Boi Bangna vs Kongsuk Fairtex
Mongkolkaew Sor Sommai vs Denkriangkrai Singha Mawynn
Chalie Singha Mawynn vs Brazil Aekmuangnon
Sunday Boomdeksean vs Petchainart Sitkumnunneng
Ganchai Jitmuangnon vs Payakkiri Misakawan
Pet Fairtex vs Mahesuan Aekmuangnon
Majid Karimi vs Huo Xiaolong
Buakhiao Por Paoin vs Deniz Demirkapu
Samingdam LooksuanMuaythai vs Seksan Fairtex
Chayan Oorzhak vs Babar Ali
Nachyn Sat vs Tural Askarov
Worapon Sor Dechapan vs Hiroki Kasahara
BM Fairtex vs Masatoshi Hirai

Gala ONE Friday Fights 53 w piątek 23 lutego o godz. 13.30 na żywo w Fightklubie

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era


Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Kto zwycięży w pojedynku wieczoru podczas gali ONE Friday Fights 53?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×