ONE Friday Fights z walkami w czterech formułach! W piątek na żywo w Fightklubie!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Fightklub / Avatar PK Saenchai / ONE Championship
Materiały prasowe / Fightklub / Avatar PK Saenchai / ONE Championship
zdjęcie autora artykułu

W piątkowy wieczór ONE Friday Fights po raz kolejny zawita do Bangkoku, a tym razem na kibiców czeka prawdziwa moc atrakcji – pojedynki Muay Thai, kickboxingu, MMA i grapplingu. Całe wydarzenie w piątek od godz. 13.30 na żywo w Fightklubie!

W tym artykule dowiesz się o:

Najważniejszym starciem rozgrywanym na Lumpinee Boxing Stadium będzie potyczka Avatara PK Saenchaia z Kiamranem Nabatim w wadze koguciej. Avatar start dla ONE Championship miał, delikatnie mówiąc, średnio udany. 30-letni Taj przegrał swoje dwie pierwsze walki, w obu rywalizował jednak na pełnym dystansie. Taki obrót spraw na szczęście nie podciął mu skrzydeł, bo w czterech kolejnych potyczkach to on cieszył się z wygranych, a z każdym kolejnym pojedynkiem rosła też jego pewność siebie. W ostatniej z walk przybrała takie rozmiary, że Avatar znokautował mającego przecież niezłą renomę w ONE Antara Kacema.

W piątek jego kolejnym rywalem będzie Kiamran Nabati, który po raz drugi pojawi się w ringu ONE Friday Fights. Debiutował pod tą banderą we wrześniu ubiegłego roku i wygrał wówczas w miarę pewnie z czterokrotnym mistrzem świata Muay Thai, Pongsirim PK Saenchaiem. Rosjanin zgłosił tym samym akces do walk o najwyższe cele w wadze koguciej, a także wyśrubował swój profesjonalny bilans do imponującego 19-0. Znając styl walki obu głównych gwiazd piątkowej gali, możemy być pewni, że nie pozwolą sobie na taryfę ulgową i uroczą nas widowiskiem, którego znakiem firmowym będzie nieprzerwany ciąg na rywala.

Nieco wcześniej w ringu pojawi się mistrz ze stadionu Lumpinee w wadze do 122 funtów, Panthep VK Khaoyai, który sprawdzi formę Bhumjaithaia Mor Tor 1. Drugi z nich powalczy o swoje premierowe zwycięstwo na galach ONE. Na razie ma w dorobku jeden pojedynek, ale przegrany z Petpairinem Sor Jor Tongprachinem. Bilans Panthepa prezentuje się znacznie korzystniej, bo 22-latek uległ wprawdzie przez KO Stephenowi Irvine’owi, ale ma też na koncie dwa przekonujące zwycięstwa. W piątek w Bangkoku powalczy o kolejny triumf, który jednocześnie będzie wiązał się z awansem w rankingu.

W jedynym kickboxerskim starciu trzeci w rankingu pretendent wagi muszej Taiki „Silent Sniper” Naito skrzyżuje rękawice z Sherzodem „Lion” Kabutovem. Dla Japończyka będzie to już siódmy występ dla największej azjatyckiej organizacji sportów walki, w którym powalczy on o czwartą wygraną. Łatwo nie będzie, bo na dwóch poprzednich galach ONE Friday Fights musiał on uznać wyższość swoich tajskich rywali.

Tym razem jego przeciwnikiem będzie pochodzący z Kirgistanu „Lion”, który na zwycięstwo w ONE czeka jeszcze dłużej. 25-latek w swoim debiucie wygrał w 2022 roku z Denisem Puricem, później przyszła jednak seria czterech kolejnych porażek i marnym pocieszeniem dla Kirgiza jest fakt, że mierzył się on z dobrymi lub bardzo dobrymi rywalami. Tym razem Kabutov liczy w końcu na wygraną i odwrócenie złej karty.

Gala ONE Friday Fights 55 w piątek 15 marca o godz. 13.30 na żywo w Fightklubie! Main Card gali ONE Friday Fights 55: Avatar PK Saenchai vs Kiamran Nabati Tomyamkoong Bhumjaithai vs Rittidet Sor Sommai Bhumjaithai Mor Tor 1 vs Panthep VK Khaoyai Denphuthai SitJackmuaythai vs Rhuam Felipe Chalamdam Sor Boonmeerit vs Singtanawat Nokjeanladkrabang Jompadej Nupranburi vs Kaichon Sor Yingcharoenkarnchang Longern Paesaisi vs Stephen Irvine Natalia Diachkova vs Chellina Chirino Matheus Pereira vs Khasan Khaliev Sherzod Kabutov vs Taiki Naito Joker Paesaisi vs Ryota Koshimizu Shoya Ishiguro vs Toshiyasu Sagae

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Kto zwycięży w pojedynku wieczoru na gali ONE Friday Fights 55?
Avatar PK Saenchai
Kiamran Nabati
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)