John Dodson w pierwszej obronie pasa w wadze muszej! Na żywo w Fightklubie!

W najbliższy weekend Bare Knuckle Fighting Championship – największa organizacja walk na gołe pięści na świecie – organizuje show w Tingley Coliseum w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk. Całe wydarzenie w nocy z piątku na sobotę na żywo w Fightklubie!

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
Bare Knuckle Fighting Championship Materiały prasowe / Fightklub / Bare Knuckle Fighting Championship
W pojedynku wieczoru pochodzący z Albuquerque John „The Magician” Dodson stanie do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa BKFC w wadze muszej. Amerykanin, który w organizacji tej nie poniósł jeszcze porażki, będzie celował w czwartą kolejną wygraną, a jeśli odniesie ją przed rodzimą publiką, na pewno będzie mu ona smakowała wyjątkowo. Dodson po swój tytuł sięgnął w sierpniu ubiegłego roku nokautując w pierwszej rundzie JR Ridge’a. Zresztą dwa poprzednie zwycięstwa również odniósł przez KO w pierwszych rundach, a żaden z jego pojedynków w BKFC nie trwał dłużej niż dwie minuty.

W piątkową noc „The Magician” również będzie faworytem. 39-latek to świetny fighter, który na przestrzeni lat wielokrotnie rywalizował dla największych organizacji MMA, był również pretendentem do tytułu w UFC. Tam wprawdzie nie sięgnął po pas, zdobył go jednak już w pierwszej możliwej potyczce w Bare Knuckle Fighting Championship. W weekend tytuł ten spróbuje odebrać mu Dagoberto Aguero, znakomity fighter z Dominikany, który ma już za sobą zwycięski debiut dla BKFC. W listopadzie znokautował on Chance’a Wilsona, a w starciu tym zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

Aguero do okrągłego ringu wniesie przede wszystkim swoje doświadczenie bokserskie. Zawodnik z Karaibów ma w dorobku siedemnaście pięściarskich pojedynków, w których wyśrubował rekord 15-2, a aż 10 z nich zakończył przez nokaut. Czy w piątek górą będą jego umiejętności bokserskie czy jednak większe obycie na największych galach i doświadczenie Dodsona wyniesione z klatek MMA?

W inne bardzo ciekawiej walce kolejny faworyt miejscowej publiczności, również pochodzący z Albuquerque, Donald Sanchez, zmierzy się z Dallasem Davisonem. Pierwszy z nich ma za sobą bardzo bogatą karierę w MMA, naznaczoną m.in. występami dla ONE Championship, Bellatora czy ACB. W BKFC debiutował on w 2022 roku, przegrywając wyraźnie swoje starcie z Jeremym Smithem. Rok później pewnie wygrał jednak z Blake’em LaCazem, a w styczniu zdemolował w 35 sekund Noaha Cuttera na gali BKFC Prospect Series.

W piątkową noc jego rywalem będzie Dallas Davison, który w Nowym Meksyku będzie polował na swoją trzecią wygraną w okrągłym ringu. Amerykanin przygodę z tą organizacją rozpoczął od dwóch efektownych zwycięstw, w dwóch następnych starciach musiał uznać jednak wyższość Gorjana Slaveskiego i Lloyda Mixa – w obu tych konfrontacjach nie udało mu się dotrwać w ringu do ostatniego gongu.

W Albuquerque o trzecią wygraną w BKFC powalczy Will „The Brown Bomber” Santiago. 41-latek wygrał dotychczas z Noahem Cutterem i Jakem Youngiem, a jego pojedynek z Jeremiem Holloway’em zakończył się remisem. Tym razem na jego drodze stanie również walczący o trzecią wiktorię dla tej prestiżowej organizacji James „Knucklehead” Dennis, który także poza dwoma zwycięstwami ma na koncie jedną porażkę – z Sawyerem Depeem.

Main Card gali BKFC 59:
John Dodson vs D. Aguero
Donald Sanchez vs Dallas Davison
Will Santiago vs James Dennis
Kyle McElroy vs Nick Kohring
Marc Entenberg vs Van Vo
Lorenzo Coca vs Ruben Warr
Anthony Sanchez vs Justin Street
Frank Lester vs Keith Richardson
Manuel Otero vs Mikey Furnier
Austin Lewis vs Joshua Richey
Felipe Chavez vs Leandro Torres

Gala BKFC 59 w Albuquerque w nocy z piątku na sobotę (29/30 marca) o godz. 2.00 na żywo w Fightklubie!

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era
Czy John Dodson obroni w piątek pas BKFC w wadze muszej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×