Chris Billam-Smith vs Richard Riakporhe o pas WBO World w wadze junior ciężkiej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Fightklub / Chris Billam-Smith vs Richard Riakporhe
Materiały prasowe / Fightklub / Chris Billam-Smith vs Richard Riakporhe
zdjęcie autora artykułu

W sobotę na Selhurst Park, stadionie Crystal Palace, Chris Billam-Smith po raz drugi bronił będzie tytuł WBO World w wadze junior ciężkiej. Jego rywalem w Londynie będzie niepokonany w karierze Richard Riakporhe. Na żywo od godz. 19.30 w Fightklubie!

W tym artykule dowiesz się o:

Billam-Smith to postać bardzo dobrze znana polskim kibicom. Po pierwsze z racji świetnych wyników, jakie Brytyjczyk notuje przez całą karierę, ale przede wszystkim z powodu ubiegłorocznej walki z Mateuszem Masternakiem. „Master” zmierzył się z 32-latkiem w grudniu, a stawką ich konfrontacji był pas WBO World, który będzie leżał na szali także w sobotnim pojedynku.

Polak może mówić o ogromnym pechu, musiał bowiem zrezygnować z walki po siódmej rundzie z powodu kontuzji żeber. Mówimy o pechu, bo „Master” zdecydowanie prowadził wówczas na sędziowskich kartach, zgodnie ze wskazaniami arbitrów wygrał pięć z siedmiu rund i pewnym krokiem kroczył po pas organizacji WBO w wadze junior ciężkiej. Niestety, kontuzja okazała się na tyle bolesna, że 36-latek musiał wycofać się z dalszej rywalizacji. Tym samym Billam-Smith obronił tytuł, po który sięgnął nieco ponad pół roku wcześniej, wygrywając bardzo pewnie na punkty z Lawrencem Okolie. Dla „The Gentelmana” było to osiemnaste zwycięstwo w karierze, a jego świetny bilans uzupełnia ledwie jedna porażka, poniesiona jeszcze z zamierzchłych, przedpandemicznych czasach – w 2019 roku – z… Richardem Riakporhem, tym samym, z którym ponownie przyjdzie mu się zmierzyć w sobotę w Londynie. Pięć lat temu stawką ich konfrontacji był pas WBA Intercontinental, w weekend poprzeczka zawieszona będzie więc o wiele wyżej, a walka zapowiada się jako jeden z najciekawszych pojedynków wagi junior ciężkiej w tym roku. Riakporhe dla fanów znad Wisły również nie jest anonimowy – w 2021 roku rozprawił się bowiem z Krzysztofem Twardowskim, a dwa lata później wygrał przez nokaut z Krzysztofem Głowackim. Dla „Główki” była to ostatnia (jak na razie) walka w karierze, dla Brytyjczyka dobry prognostyk na przyszłość, zresztą niecały rok później wygrał z Dylanem Bregeonem i zanotował kolejny skok w rankingach. Obecnie plasuje się w nich na czwartej pozycji, jeśli jednak wygra w weekend, znów powinien nieznacznie przesunąć się do przodu, przynajmniej przed swojego rodaka i najbliższego rywala. Najlepszy w tej wadze Gilberto Ramirez na razie wydaje się być chyba poza zasięgiem obu Brytyjczyków. Gala Boxxer w Londynie z walką Chris Billam-Smith vs Richard Riakporhe o pas WBO World w wadze junior ciężkiej w sobotę 15 czerwca o godz. 19.30 na żywo w Fightklubie! Main card sobotniej gali Boxxer: Chris Billam-Smith vs Richard Riakporhe Isaac Chamberlain vs Jack Massey Ben Whittaker vs Eworitse Ezra Arenyeka Dan Azeez vs Hrvoje Sep Francesca Hennessy vs Dorota Norek Deevorn Miller vs Edwin Mosquera ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era

Źródło artykułu: WP SportoweFakty