KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Znakomity dokument „Outback Fight Club” w Fightklubie

Świetne zrealizowany, utrzymany w szybkim tempie dwuczęściowy dokument ukazujący prawdziwą naturę amatorskiego boksu. Fred Brophy przez ponad trzydzieści lat prowadzi namiot, w którym organizuje pięściarskie pojedynki...

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
Kadr z filmu "Outback Fight Club" Materiały prasowe / Fightklub / Kadr z filmu "Outback Fight Club"

Fred Brophy swoją pięściarską grupę zakłada w 1978 roku. Kultywuje tym samym rodzinne czteropokoleniowe tradycje, przez lata tym samym zajmowali się bowiem jego przodkowie. Po ponad trzech dekadach postanawia zakończyć działalność i przejść na emeryturę. Zanim jednak to się stanie, chce zorganizować jeszcze jedno niezapomniane tourne. Zbiera więc swoją trupę i razem z nią podróżuje po Queensland i kilku sąsiednich australijskich stanach. Nie przyjeżdża jedynie do Wiktorii i Nowej Południowej Walii – restrykcyjne prawo nie pozwala tam bowiem na organizowanie walk według zasad preferowanych przez Brophy’ego.

W dwuczęściowym dokumencie widzowie poznają nie tylko sylwetkę i historię głównego bohatera, który zamierza pożegnać się z zawodem i osiąść na zasłużoną emeryturę. To także pasjonujący obraz przedstawiający koleje ludzi, którzy zdecydowali się walczyć w grupie Australijczyka, którzy wybrali taki sposób na życie, zarabianie, a niejednokrotnie także spełnienie swoich młodzieńczych marzeń. Brophy do swojego namiotu zaprasza ludzi z różnych warstw społecznych, walczą dla niego zarówno bezrobotni wiejscy farmerzy, jak i wykluczeni ze społeczeństwa, dla których jest to możliwość ucieczki przed dawnym życiem – narkotykami, nałogami, demonami przeszłości. Wszystko to tworzy poruszający, ale i niepozbawiony elementów humorystycznych dokument, który każdy fan sportów walki musi zobaczyć.

Odcinek 1. Fred zabiera swoją ekipę do miasta. Każdy jej członek mierzy się ze swoimi problemami. James musi udowodnić, że zasługuje na miano boksera numer jeden w drużynie. W tym celu ma zmierzyć się z dwoma przeciwnikami naraz. Joe to zawodnik, któremu boks pozwolił załagodzić gniew i ból z dzieciństwa. Z kolei Tammara, która w przeszłości doznała kontuzji głowy, chce udowodnić, że wciąż potrafi boksować na wysokim poziomie. Ryan po zwycięskich pojedynkach cieszy się wielkim powodzeniem u kobiet. Zastanawia się, czy tak samo będzie, kiedy zacznie przegrywać swoje walki. Tymczasem Fred rozważa pomysł odroczenia przejścia na emeryturę. Zdaje sobie sprawę, że jest unikalnym na skalę światową człowiekiem organizującym walki w namiocie.

Odcinek 2. Ekipa przygotowuje się do swoich ostatnich pojedynków. Dodatkowo musi zmierzyć się z trudami i słońcem pustyni Queensland. Blair pokonała w karierze już ponad tysiąc mężczyzn, ale wciąż jest głodna sukcesów. Ma nadzieję, że jej trwająca od ponad 18 lat passa zwycięstw będzie kontynuowana. James, czyli cudowne dziecko Freda, znów ma się zmierzyć z dwoma przeciwnikami naraz. Joe, który zostaje trafiony po gongu, udowadnia, że nadal musi pracować nad kontrolą swoich emocji. Po przegranej Krysta nie wie w jaki sposób udowodnić wszystkim, że może być zawodową pięściarką, która dorównana swojemu ojczymowi, byłemu mistrzowi bokserskiemu.

ZOBACZ WIDEO: Zapowiedź walki Kubrat Pulew vs Kevin Johnson
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Fightklub
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×