Boxeo de Primera: José Ulrich vs Marcos Aumada o pas WBC Latino w wadze junior ciężkiej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Fightklub / José Ullrich
Materiały prasowe / Fightklub / José Ullrich
zdjęcie autora artykułu

Niepokonany na zawodowych ringach 25-letni Argentyńczyk José Ulrich w drodze na pięściarski szczyt mierzy się ze swoim o pięć lat starszym rodakiem, Marcosem Aumadą. Premierowo w Fightklubie w środę 29 listopada o godz. 22.00.

W tym artykule dowiesz się o:

Ulrich to w tej chwili zdecydowanie najlepszy argentyński pięściarz wagi junior ciężkiej. Urodzony w Santa Fe zawodnik ma w dorobku szesnaście walk, w których odniósł komplet zwycięstw, sześć z nich rozstrzygając na swoją korzyść przed czasem. W ostatniej, na początku września tego roku, zmierzył się z Bruno Igorem Hongiem i odprawił rywala do jego narożnika już w pierwszej rundzie. Czy podobny scenariusz będzie miała walka z Aumadą?

Podczas gali w Club Rincón młodszy z Argentyńczyków bronił będzie pasa WBC Latino. Ulrich sięgnął po niego w kwietniu ubiegłego roku pokonując przez nokaut Claudio Morroniego Porto. Wcześniej należał też do niego tymczasowy tytuł tej federacji, był ponadto mistrzem swojego kraju w wadze junior ciężkiej. Aumada także walczył o mistrzostwo Argentyny, jemu jednak nie udało się zdobyć tytułu – przegrał z Alejandro Emilio Valorim. Podobnym rozstrzygnięciem zakończyło się starcie „El Flaco” z Patricio Valentinm Pitto o tymczasowy pas WBC Latino. W obu przypadkach Aumada nie dotrwał do końca pojedynku. Bardzo prawdopodobne, że starcie z Ulrichem zakończy się według takiego samego scenariusza.

Aumada również swoją ostatnią walkę zakończył porażką, w sierpniu udał się do Rosji, do Woroneżu, na pojedynek z Aleksiejem Papinem. Wytrwał wówczas do trzeciej rundy – w jej połowie rywal najpierw posłał go na deski, a na pół minuty przed gongiem wyprowadził decydujący cios. Jeśli w kolejnej potyczce Aumada również przegra, odbudować pozycję w hierarchii argentyńskiego pięściarstwa będzie mu piekielnie trudno.

José Ulrich vs Marcos Aumada o pas WBC Latino w wadze junior ciężkiej w środę 29 listopada o godz. 22.00 premierowo w Fightklubie.

ZOBACZ WIDEO: Mocne nokauty na gali Enfusion Talents

Źródło artykułu:
Czy José Ulrich jest już gotowy do walki o mistrzostwo świata?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)