KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nuta egzotyki i tajemniczości – VIVO Pro Kabaddi na antenie Fightklubu

Jedna z najmniej popularnych w Polsce dyscyplin. Mało znana, bo i w Europie uprawia się ją bardzo rzadko. Niesłusznie, bo kabaddi – a o nim mowa – to sport niezwykle dynamiczny i wymagający od zawodników dużej sprawności. Oglądaj go w Fightklubie.

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
VIVO Pro Kabaddi Facebook / VIVO Pro Kabaddi

Kabaddi to gra zespołowa, szczególnie popularna w krajach Azji Południowo-Wschodniej, a także w Japonii i Iranie. Biorą w niej udział dwie drużyny złożone z 10-12 zawodników, z czego na boisku występuje po 7 w każdej z nich. W zależności od odmiany rozgrywka odbywa się w kole o średnicy 23–24,5 m bądź na boisku prostokątnym o wymiarach 12,5x10 m (mężczyźni) i 11x8 m (kobiety). Czas gry wynosi 2x20 minut lub do wyeliminowania wszystkich zawodników jednej z drużyn. Gra polega na tym, aby zawodnik drużyny atakującej, sahi, przedostał się do kręgu tworzonego przez drużynę przeciwną. Jeżeli mu się to uda, musi w ciągu 20 sekund dotknąć przynajmniej jednego zawodnika drużyny broniącej, a następnie powrócić do swojej drużyny. Zawodnicy dotknięci są eliminowani z gry. Zadaniem drużyny broniącej jest wykluczenie sahi poprzez uniemożliwienie mu w ciągu 20 sekund powrotu do własnego zespołu. Drużyny naprzemiennie wysyłają kolejnych sahi.

Kabaddi jest niezwykle popularne w Indiach i właśnie w tym kraju w 2014 roku powołana została do życia najsilniejsza liga na świecie. W Fightklubie jej zmagania widzowie mogą śledzić przez cały sezon. W każdy poniedziałek o godz. 22.45 stacja emituje jedno spotkanie z szóstego sezonu VIVO Pro Kabaddi. To rozgrywki 2018/19, w których uczestniczyło dwanaście drużyn zlokalizowanych w największych hinduskich metropoliach. Wszystkie spotkania odbywają się przy pełnych halach, z żywiołowo reagującą publicznością, a produkcja telewizyjna meczów stoi na najwyższym światowym poziomie.

Indie to historyczna stolica kabaddi, a tego, że w kraju tym jest to dyscyplina narodowa dowodzi nie tylko fakt, że VIVO Pro Kabaddi to najsilniejsza liga na świecie, ale też wyniki Hindusów w imprezach rangi mistrzowskiej. Indie triumfowały we wszystkich trzech dotychczasowych Pucharach Świata, a na Igrzyskach Azjatyckich zdobyły w tej konkurencji siedem z ośmiu złotych medali. Dopiero na ostatniej, ubiegłorocznej imprezie w Dżakarcie, zostali zdetronizowani przez Iran.
Kabaddi to sport niezwykle widowiskowy, wymagający od uprawiających go zawodników niezwykłej sprawności fizycznej, szybkości, ale i siły. Ci, którzy umieją pogodzić wszystkie te cechy, odnoszą w nim sukces. Najlepszych w tym fachu możesz oglądać w Fightklubie. Premierowe spotkania szóstego sezonu w każdy poniedziałek o godz. 22.45.

VIVO Pro Kabaddi oglądaj przez cały sezon w Fightklubie!
Czy kabaddi jest ciekawym sportem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×