KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ultimate Boxxer – rewolucja w świecie boksu!

Nowatorski turniej, w którym, aby zwyciężyć, trzeba podczas jednego wieczoru wygrać trzy walki! Czy to nowy format, podczas którego będą rodziły się gwiazdy światowego pięściarstwa? Efektowne gale Ultimate Boxxer tylko w Fightklubie!

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
Ultimate Boxxer Materiały prasowe / Ultimate Boxxer

Pomysł na Ultimate Boxxer narodził się w Wielkiej Brytanii i jest bardzo podobny do gal Prizefighter, które debiutowały – także na Wyspach – dokładnie dekadę temu. Ich formuła jest bardzo zbliżona i w dużym skrócie polega na organizacji podczas jednego wieczoru turnieju bokserskiego z udziałem ośmiu szerzej nieznanych widowni zawodników. Oczywiście, pięściarze ci trenują profesjonalnie, marzą o wielkich karierach i najczęściej do walk przystępują z zerowym bilansem porażek. Trudno jednak mówić o nich, że są rozpoznawalni na międzynarodowej arenie. Właśnie dla takich zawodników stworzono Ultimate Boxxer.

Formuła turnieju jest prosta – ośmiu zawodników w jednej kategorii wagowej walczy ze sobą w ćwierćfinałach. Ich zwycięzcy awansują do półfinałów, a lepsi z tych pojedynków – do finału. Każda walka odbywa się na dystansie trzech trzyminutowych rund, a konfrontacje są niezwykle ekspresyjne i emocjonujące. W zaledwie trzy rundy trzeba przecież udokumentować swoją dominację nad przeciwnikiem. Każdy z ośmiu uczestników wydarzenia za sam udział dostaje dwa tysiące funtów, zwycięzca może liczyć na ośmiokrotność tej kwoty.

Organizatorzy Ultimate Boxxer nie unikną oczywiście porównań do Prizefightera, zbyt wiele punktów stycznych łączy oba wydarzenia. Na szczęście unikać… nie chcą, bo Prizefighter to klasa sama w sobie – ponad 35 gal i wiele niezapomnianych pojedynków z udziałem głodnych boksu, nieznanych szerokiej publiczności pięściarzy, którzy mieli tylko jeden cel – wejść do ringu i zmieść z niego swojego rywala. O klasie widowiska najlepiej świadczy fakt, że kilku występujących w nim zawodników zrobiło niezłe kariery, choćby Terry Flanagan – mistrz świata WBO w wadze lekkiej.

Za organizacją gal stoi świetnie rozeznany w bokserskim światku Ben Shalom, który do pomocy zaangażował byłych znakomitych pięściarzy, mistrzów świata, Ricky’ego Hattona i Paulie Malignaggiego. Ostatni z nich mówi: - Ultimate Boxxer to jakość, która porwie tłumy. Tutaj wszyscy zawodnicy będą spragnieni zwycięstwa. Będzie wybuchowo, bo krótki dystans walki sprawia, że bokserzy od razu po pierwszym gongu muszą rozpocząć pracę i przeć po wygraną.
Wtóruje mu Ben Shalom, który przed pierwszą historyczną galą mówił: - Ultimate Boxxer pomoże brytyjskiej scenie bokserskiej. Nie konkurujemy z żadnymi promotorami, jesteśmy po to, aby podnosić jakość i pomóc najzdolniejszym młodym chłopakom, którzy w jeden wieczór mogą pokazać pełnię swojego talentu.

Gale Ultimate Boxxer premierowo wyłącznie na antenie Fightklubu. ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali One FC: A New Era!
Czy podoba Ci się format Ultimate Boxxer?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×