KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

MMA. Oktagon Underground pod flagą czesko-słowacką

Siedem gal rozgrywanych od połowy maja do początku lipca w największych miastach Czech i Słowacji z gwiazdami oktagonów zza naszej południowej granicy. Seria Oktagon Underground do obejrzenia wyłączenie w Fightklubie.
Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
Oktagon Underground Materiały prasowe / Fightklub / Oktagon Underground

Oktagon MMA to założona przez Pavola Neruda i Ondřeja Novotnego największa czesko-słowacka organizacja, zrzeszająca czołowych fighterów w obu krajach. W czasie pandemii, podobnie jak większość federacji na świecie, musiała odwołać swoje gale. Aby nie zostawić kibiców z pustymi rękoma Oktagon MMA zorganizowała jednak serię siedmiu turniejów pod nazwą Oktagon Underground. Imprezy te odbyły się w specjalnej scenerii, bez udziału publiczności i z zachowaniem wszystkich niezbędnych środków bezpieczeństwa. Już teraz widzowie relacje z tych imprez mogą oglądać w każdy czwartkowy wieczór w Fightklubie.

Pierwszy turniej odbył się 16 maja w Pradze. Kolejne co tydzień zmieniały lokalizację i znów albo miały miejsce w stolicy Czech albo w stolicy Słowacji – Bratysławie. Cały cykl zwieńczyła finałowa impreza, która miała miejsce 4 lipca w Brnie. W każdym z turniejów brało udział ośmioro zawodników, po czterech z Czech i Słowacji, którzy rywalizowali ze sobą systemem pucharowym. Drabinka imprezy skonstruowana była tak, aby w finale zawsze znaleźli się przedstawiciele obu krajów.

Wszystkie pojedynki rozgrywane były w klatkach na ogólnych zasadach MMA, a każda z walk trwała trzy trzyminutowe rundy. Jeśli w tym czasie nie został wyłoniony zwycięzca, sędzia zarządzał dogrywkę. W przypadku, gdy któryś z zawodników były liczony czterokrotnie, pojedynek automatycznie zostawał przerwany.

Łącznie we wszystkich siedmiu turniejach rywalizowano w pięciu kategoriach wagowych. Kobiety w wadze do 61 kilogramów, a mężczyźni – do 70, 80, 90 i 100 kilogramów. Łączna pula nagród w całym cyklu wynosiła okrągłe 100 tysięcy euro. Choć turnieje przeznaczone były tylko dla fighterów zza naszej południowej granicy w dwóch imprezach gościnnie wystąpił również Kamil Cibiński. Na gali Oktagon Underground 2 Polak zmierzył się z Martkiem Bartlem, a na Oktagon Underground 4 z Jakubem Kadasem.

Wszystkie siedem turniejów Oktagon Underground wyłącznie w Fightklubie. Premierowe odcinki w czwartki o godz. 22.00.

Czy Oktagon MMA ma szansę stać się czołową organizacją w Europie Środkowo-Wschodniej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×