Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Blisko dwa tygodnie bokserskich emocji! Mistrzostwa Świata kobiet w Fightklubie!

W dniach 9-20 maja w Stambule odbędzie się dwunasta edycja światowego czempionatu w boksie kobiet. Obszerne transmisje z imprezy, w której udział weźmie osiem reprezentantek Polski, widzowie w naszym kraju zobaczą na antenie Fightklubu!

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
MŚ w boksie kobiet Materiały prasowe / Fightklub / MŚ w boksie kobiet

Zawody w Stambule to pierwsze mistrzostwa globu od czasu pandemii Covid-19. Poprzednia edycja imprezy miała miejsce w 2019 roku w rosyjskim Ułan Ude, a najlepiej wypadły w niej reprezentantki gospodarzy, które zdobyły wówczas sześć medali, w tym trzy z najcenniejszego kruszcu. W Turcji żadna z Rosjanek nie obrobi tytułu, zawodniczki z tego kraju, podobnie jak Białorusinki, zostały wykluczone z mistrzostw wskutek zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę.

Mimo tego nad Bosforem emocji nie będzie brakowało, w sumie o medale w dwunastu kategoriach wagowych powalczy blisko 400 zawodniczek z 84 krajów. W gronie tym nie zabraknie oczywiście również bokserek z Polski. Nasz kraj w Turcji reprezentowały będą: Natalia Rok (kategoria do 48 kg), Wiktoria Rogalińska (kategoria do 54 kg), Sandra Kruk (kategoria do 57 kg), Aneta Rygielska (kategoria do 66 kg), Daria Parada (kategoria do 70 kg), Agata Kaczmarska (kategoria do 75 kg) Martyna Jancelewicz (kategoria do 81 kg) oraz Lidia Fidura w najcięższej kategorii – powyżej 81 kg.

Polki w ostatniej fazie przygotowań do mistrzostw trenowały głównie w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie. Podopieczne pierwszego szkoleniowca kadry, Tomasza Dylaka, skupiały się na sparingach zadaniowych, pracą nad siłą oraz szybkością, a w ostatnich dniach obozu przede wszystkim na zajęciach indywidualnych. Miejmy nadzieję, że ciężka praca podczas zgrupowania zaprocentuje medalami zdobytymi w Stambule. W ponad 20-letniej historii mistrzostw świata Polski wywalczyły dotychczas łącznie dziesięć medali – jeden złoty, trzy srebrne i sześć brązowych.

Najbardziej utytułowaną pięściarką w historii tej imprezy pozostaje Mary Kom. Reprezentantka Indii ma w dorobku aż sześć złotych medali, po które sięgała w czterech kategoriach wagowych od 2001 do 2019 roku. Jeden złoty krążek mniej ma w dorobku znakomita Irlandka Katie Taylor – niekwestionowana mistrzyni globu w kategorii do 60 kg w latach 2006-16.

Mistrzostwa Świata w Stambule rozpoczną się w poniedziałek 9 maja i przez tydzień, do 16 maja, zaplanowana została w nich faza eliminacyjna. W tej części rywalizacja odbywała będzie się w dwóch blokach – popołudniowym od godz. 13:00 i wieczornym, rozpoczynającym się o 17:00. Wszystkie walki widzowie będą mogli zobaczyć na antenie Fightklubu!

17 maja będzie dniem wolnym, a 18 maja odbędą się wszystkie pojedynki półfinałowe, także w dwóch sesjach w godz. 13:00 i 17:00. 19 i 20 maja to dni finałów – pierwszego z nich odbędzie się sześć pojedynków o złoto, a drugiego sześć kolejnych. Wszystkie walki do obejrzenia w Fightklubie!

- Wprowadzenie 12 kategorii wagowych w mistrzostwach świata kobiet zaowocowało rekordową liczbą zgłoszeń, blisko 400 z 84 krajów – mówi Umar Kremlev, Prezydent IBA – Dowodzi to tylko rosnącej popularności dyscypliny, ale jest też sygnałem na jej stały rozwój i postęp. Boks kobiecy to obszar, na który w ostatnim czasie przeznaczyliśmy wiele wysiłków i środków, dlatego teraz możemy być dumni, że działania te przynoszą oczekiwane korzyści.

Najlepsze zawodniczki turnieju w Stambule poza złotymi medalami otrzymają także czek na 100 tysięcy dolarów. Finalistki będą musiał zadowolić się połową tek kwoty, a bokserski, które zakończą udział w imprezie w półfinale zainkasują po 25 tys. dolarów.
Mistrzostwa Świata w boksie w dniach 9-20 maja w Fightklubie!

ZOBACZ WIDEO: Fantastyczne pojedynki na gali ONE Championship: A New Era
Czy Polki zdobędą na MŚ w Stambule medal?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×