Branża fitness walczy o przetrwanie. Tomasz Napiórkowski po spotkaniu z rządem: Nie było konkretów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Piotr Nowak / Na pierwszym planie zdjęcia: Tomasz Napiórkowski
PAP / Piotr Nowak / Na pierwszym planie zdjęcia: Tomasz Napiórkowski
zdjęcie autora artykułu

- Dalsze odmrażanie to konieczność - powiedział nam Tomasz Napiórkowski, prezes Polskiej Federacji Fitness. W piątek w Pałacu Prezydenckim odbyły się rozmowy przedstawicieli branż zamkniętych z przedstawicielami rządu.

W tym artykule dowiesz się o:

W piątek, w Pałacu Prezydenckim, odbyło się spotkanie przedstawicieli branż zamkniętych wraz z przedstawicielami kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy oraz poszczególnych resortów. Tematem była aktualna sytuacja i omówienie strategii odmrażania poszczególnych sektorów gospodarki.

- Było to spotkanie robocze. Przedstawiliśmy obszary, w których powinniśmy się zacząć poruszać w kwestii dialogu, jako branża zamknięta. Nie było większych konkretów, ale na pewno spotkanie ograniczyło się do stwierdzenia, co ma rację bytu, co jest realne do wykonania, a co nie - powiedział nam Tomasz Napiórkowski, prezes Polskiej Federacji Fitness.

Wśród omawianych kwestii znalazła się regionalizacja obostrzeń i planowanie odmrażania gospodarki na podstawie różnych scenariuszy. W planach jest spotkanie branż zamkniętych z radą medyczną, aby wypracować rozwiązania. - Ewentualnie także uzupełnienie luk w pomocy. Tam, gdzie branże nie zostały wystarczająco, bądź wcale, wsparte przez państwo - dodał nasz rozmówca.

ZOBACZ WIDEO: Prawdziwe legendy skoków narciarskich. Niezwykłe spotkanie po latach

Jak przyznał Tomasz Napiórkowski, spotkanie odbyło się w atmosferze dialogu, jednocześnie ze stanowczym stanowiskiem branż zamkniętych. Zapowiedział także, że odbędą się kolejne rozmowy na temat dalszego odmrażania gospodarki.

- Rozmawiać zawsze trzeba. Tajemnicą nie jest, że branża fitness działa w pewnym zakresie. Nie eliminuje nas to jednak z dalszych rozmów. Wszyscy są świadomi, że w przypadku naszego sektora, choć oficjalnie zamkniętego, to on w dużej mierze nie miał wyboru - zakończył prezes PFF.

Tymczasem rząd ogłosił w piątek zniesienie kolejnych obostrzeń. Otwarte zostaną hotele, kina, teatry, opery, filharmonie, baseny, stoki narciarskie, boiska zewnętrzne i korty. Odmrożono także sport amatorski. Wciąż zamknięte pozostają póki co siłownie i restauracje. Rozmowy w tej sprawie zmierzają jednak w dobrym kierunku.

Czytaj także:Na te decyzje rządu Polacy czekali. Boiska w końcu otwarte, stoki i baseny takżePKO Ekstraklasa. Rząd nie rozważa powrotu kibiców na stadiony

Źródło artykułu: