KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Udowodniła niewinność, ale to nie wystarczyło. Została zdyskwalifikowana za nieświadomy doping

Brazylijka Larissa Cunha w ciągu najbliższych dwóch lat nie będzie mogła uczestniczyć w najważniejszych zawodach w Crossficie. Test wykazał niedozwoloną substancję w jej organizmie, choć zawodniczka... udowodniła swoją niewinność.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Zawodniczka Crossfitu Larissa Cunha Instagram / instagram.com/larifcunha/ / Zawodniczka Crossfitu Larissa Cunha
30-letnia Larissa Cunha została zdyskwalifikowana na tydzień przed Crossfit Games 2021, które co roku wyłaniają "najmocniejszych zawodników na świecie". W organizmie Brazyljki wykryto ostarynę, która wspiera przyrost masy mięśniowej. Substancja jest zakazana, a Cunha otrzymała początkowo 4-letnią dyskwalifikację.

Zawodniczka skorzystała z możliwości odwołania się, podczas którego udowodniła, że przyjmowała substancję zupełnie nieświadomie. Laboratoryjne badania wykazały, że w dwóch z sześciu stosowanych przez nią suplementów była ostaryna, choć nie została ona wymieniona na etykiecie produktów.

Z tego względu zdecydowano się zmniejszyć zawieszenie dla zawodniczki do dwóch lat. Jej dyskwalifikacja trwa od momentu pobrania próbki B, czyli od 14 lipca 2021 roku. Tym samym Cunha ominie aż trzy edycje Crossfit Games. 30-latka nie zdąży bowiem zakwalifikować się na zawody, które odbędą się w lipcu 2023 roku.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: siatkarze grają nie tylko w Europie! Co za akcja

Tak długie zawieszenie oznacza, że mistrzyni Ameryki Południowej i dwukrotna mistrzyni Brazylii ma już małe szanse na wygranie najważniejszej imprezy w Crossficie.

Na Crossfit Games sportowcy rywalizują w kilku konkurencjach, które mogą być różnymi standardowymi treningami CrossFit, składającymi się z ćwiczeń kondycyjnych, podnoszenia ciężarów, ruchów gimnastycznych, pływania czy jazdy na rowerze.

Próbka umiejętności zawodniczki z Brazylii:

Czytaj też:
-> Szokujące wyznanie "Lil Masti". Gwiazda High League wspomina dzieciństwo
-> "Co to była za noc! Jeńców nie braliśmy". Kowalczyk wspomina wyjątkowy moment w swoim życiu

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×