KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wielki sukces. Wcześniej żadnej Polce się to nie udało!

Jolanta Anasiewicz jest najlepsza na świecie w wyciskaniu sztangi leżąc. Właśnie wywalczyła złoty medal prestiżowych zawodów Mr. Olympia. - Warto marzyć, ale jeszcze lepiej te marzenia realizować - przypomina 52-letnia zawodniczka.

Dawid Góra
Dawid Góra
Jolanta Anasiewicz Instagram / Na zdjęciu: Jolanta Anasiewicz
- Osiągnęłam swój cel. Jestem przeszczęśliwa. Droga do niego była długa. I to bardzo - nie ukrywa Anasiewicz.

Jednocześnie skromnie przyznaje, że w sportach siłowych startuje niewiele kobiet, więc konkurencja nie była powalająca. Szczególnie, że przez pandemię nie wszystkie zawodniczki z Europy zdecydowały się polecieć do Stanów Zjednoczonych. Nie zmienia to jednak faktu, że sukces Anasiewicz jest pierwszym takim w historii Polski. W tym sporcie, bench press pro, nie da się zajść dalej.

- Do końca jednak nie byłam pewna złotego medalu. Wyniki wyświetlono dopiero po trzech godzinach. W swojej kategorii wagowej byłam najlepsza, a kiedy się o tym dowiedziałam, łzy same popłynęły. To jest to, co zawsze chciałam osiągnąć – przyznaje zawodniczka.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za strzał najpiękniejszej golfistki na świecie!
Teraz liczy na to, że jej koleżanki po fachu będą odważniejsze.

- Mam nadzieję, że tym osiągnięciem dam im motywację. Jedna dziewczyna już mi pisała, że chce spróbować swoich sił w USA. Zadeklarowałam, że chętnie pojadę z nią choćby tylko po to, aby ją wspierać. Warto marzyć, ale jeszcze lepiej te marzenia realizować. Potrzebna jest wiara we własne siły i przede wszystkim mnóstwo pracy - podkreśla zawodniczka z Bolesławca.

Zwycięstwo nie wiązało się z dużą nagrodą finansową. Wiedziała to od samego początku. Dopłaciła do wyjazdu i udziału w konkursie. Dla niej to jednak nie ma żadnego znaczenia.

- Jeszcze dużo marzeń jest przede mną, a poprzeczkę podnoszę coraz wyżej. Mam wiele pomysłów, lubię wyzwania. Może teraz czas na walki w klatce? Mam taki pomysł z tyły głowy. Lubię aktywności, które wiążą się z napływem adrenaliny, które pozwalają przełamywać schematy. Nieoficjalnie jeden z kolegów namawiał mnie nawet na walkę w jednej z federacji, ale wciąż nie mogę się zdecydować. Być może teraz przyszedł najlepszy moment - zastanawia się Polka.

I dodaje, że jest w niej chęć poznania czegoś nowego.

- Gdyby ktoś zaproponował mi udział w "Tańcu z Gwiazdami", zapewne też bym się zgodziła. Sport siłowy idzie w parze z fitnessem, a fitness, szczególnie na początku swojej popularności, był związany z tańcem. Czuję się więc dobrze w tej materii. Jeszcze wiele przede mną - reasumuje Anasiewicz.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (5)
 • Jarosław PiSdziak Zgłoś komentarz
  PORAŻAJĄCE SUKCES. To zmieni nasz świat, ńawet inflacja i ruina gospodarcza wraz z długiem nam nie straszna. Mój dziadek pobił kiedyś rekord świata w pierdzeniu na czas ale gdzie mu do
  Czytaj całość
  tego iście pisdziego "sukcesu"!
  • Leszek Rasztawicki Zgłoś komentarz
   No dobra a ile ten MrJolanta kg wycisla :)
   • R. Wojciechowski Zgłoś komentarz
    Nieźle... w takim razie pierwsza w histori kobieta wygrała zawody Mr. Olympia (Pan Olympia) a może wygrała zawody Olympia Pro Powerlifting 2021 ? Poziom waszego dziennikarstwa jest
    Czytaj całość
    żenujący...
    • yes Zgłoś komentarz
     "Gdyby ktoś zaproponował mi udział w "Tańcu z Gwiazdami", zapewne też bym się zgodziła" - mówi, że jeszcze wiele jest przednią, ma (dopiero) 52 lata... SF
     Czytaj całość
     szykują pewnie kolejnych redaktorów do relacjonowania wydarzeń z imprezy tańca. Ludzie SF muszą przecież coś robić - ostatnio powstają miasteczka różnych grup w sprawie (wyższych) zarobków i świadczeń.
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×