Nie żyje Igor Bojko

Ukraiński klub przekazał w mediach społecznościowych smutną wiadomość. W walkach z okupantem z Rosji bohaterską śmierć poniósł 30-letni Igor Bojko.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Igor Bojko nie żyje Facebook / vinnytsiawolves / Igor Bojko nie żyje
Wojna w Ukrainie, którą 24 lutego wywołał reżim Władimira Putina, codziennie przynosi ludzkie tragedie. Giną bezsensownie niewinni ludzie. Wojna niestety nie oszczędza również świata sportu.

Klub footballu amerykańskiego z Winnicy (miejscowość w środkowej części Ukrainy, na wschodnim Podolu) na facebookowym fanpage'u przekazał informację o śmierci swojego zawodnika - Igora Bojki.

"15 czerwca w pobliżu wsi Orichowe w obwodzie donieckim zginął nasz zawodnik, nasz nr '93', nasz przyjaciel, nasz towarzysz i patriota Ukrainy - Bojko Igor. Bronił wolności naszego kraju i oddał życie za ojczyznę. Niech bohater spoczywa w pokoju w lepszym świecie, a wróg niech nie zazna pokoju w tym lub następnym świecie" - napisano w komunikacie udostępnionym przez klub Winnica Wilki.

W hołdzie zmarłemu na portalu społecznościowym zamieszczono serię kilkunastu zdjęć bohatera, który zginął z rąk najeźdźcy, walcząc o wolność Ukrainy. Fotografie (patrz poniżej) pochodzą z areny sportowej, ale też spoza boiska.

Zobacz:
Zginął na froncie. Nie żyje mistrz Ukrainy
Z Ukrainy napłynęła kolejna tragiczna wiadomość

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×