NFL: Chargers lepsi od Bengals, 49ers pokonali Packers w ostatniej sekundzie

W drugiej serii meczów Wild Card Weekend San Diego Chargers sprawili niespodziankę i pokonali na wyjeździe Cincinnati Bengals, tego samego dokonali San Francisco 49ers eliminując Green Bay Packers.

Krzysztof Zacharzewski

San Diego Chargers zawdzięczają swój awans do playoffs świetną końcówką sezonu. Postseason to zupełnie inna rzeczywistość, ale ich forma nie ostygła, a w Cincinnati grali jak z o wiele słabszym rywalem, eliminując mistrzów dywizji północnej American Football Conference z walki o Super Bowl. Pierwsza kwarta to dominacji gości, dla których przyłożenie zdobył Danny Woodhead, wykonując 5-jardowy touchdown run. Swoje jedyne punkty w tym meczu Bengals zdobyli w drugiej kwarcie i na przerwę schodzili z trzypunktowym prowadzeniem. Podanie Andy’ego Daltona na sześć punktów zamienił wtedy Jermaine Gresham. Chargers szybko odzyskali prowadzenie w drugiej połowie i nie oddali go już do końca meczu, zdobywając w tej części meczu 20 punktów, w drodze do zwycięstwa 27:10. 59-jardowy bieg na przyłożenie wykonał Ronnie Brown i była to z pewnością akcja meczu. W drugiej rundzie Chargers zmierzą się na wyjeździe z Denver Broncos, których udało już im się pokonać w minionym sezonie regularnym na ich stadionie.

W wiele więcej emocji przyniosło drugie spotkanie, w którym Green Bay Packers podejmowali San Francisco 49ers na Lambeau Field. Co ciekawe, był to siódmy najzimniejszy mecz w historii NFL. Tuż przed rozpoczęciem meczu było -16 stopni. Mimo że Packers powinni sobie lepiej radzić w takich warunkach niż 49ers z ciepłej Kalifornii, to po pierwszej kwarcie po dwóch kopnięciach Phila Dawsona było 6:0 dla gości. Aaron Rodgers i jego koledzy przeprowadzili udaną akcję dopiero w drugiej kwarcie kiedy po marszu przez boisko w kierunku strefy punktowe rywali, rozgrywający Packers podał celnie z pięciu jardów do Jordy’ego Nelsona, który zamienił je na sześć punktów. W odpowiedzi na to Frank Gore w następnej akcji 49ers wykonał bieg z dziesiątego jardu na przyłożenie i było 13:7. Prowadzenie gości do trzech punktów tuż przed przerwą zmniejszył Mason Crosby.

Prowadzenie 20:13 dał gospodarzom na początku czwartej kwarty fullback John Kuhn, który przepchnął się przez jeden jard, który był potrzebny do wbicia się w end zone gości. Jednak i tym nie mogli się nim długo nacieszyć. Colin Kaepernick zaliczył swoje jedyne w tym meczu podanie na przyłożenie, kiedy jego piłkę z 28 jardów złapał tight end Vernon Davis i Packers znów byli pod ścianą. Na pięć minut przed końcem stan meczu wyrównał Crosby i 49ers mieli ostatnią szansę na przeprowadzenie zwycięskiej jazdy, zaczynając ze swojego 20-go jarda. 13 zagrań później znaleźli się na piętnastym jardzie gospodarzy i wykorzystali swój ostatni time out, zostawiając na zegarze trzy sekundy i los meczu w nogach Dawsona. Kicker gości się nie pomylił i wysłał swój zespół do kolejnej rundy, kopiąc celnie z 33 jardów. W najbliższą niedzielę 49ers zmierzą się w Carolinie z tamtejszymi Panthers.