NFL: Janikowski pozbawiony marzeń o Super Bowl. Szybki koniec play-off dla jego drużyny

Koniec sezonu dla Oakland Raiders. Drużyna jedynego Polaka w NFL, Sebastiana Janikowskiego, przegrała w rundzie dzikich kart w fazie play-off z Houston Texans 14:27.

Miłosz Marek
Miłosz Marek

Oakland Raiders nie byli faworytami spotkania na NRG Stadium, gdzie 6 lutego odbędzie się 51. Super Bowl. Wszystko za sprawą kontuzji Dereka Carra, podstawowego rozgrywającego zespołu. Swój pierwszy mecz w roli startera w tak ważnym momencie zanotował Connor Cook.

Młody rozgrywający nie poradził sobie z zadaniem, ale nie otrzymał też wsparcia od swoich kolegów. Defensywa Houston Texans, pozwalająca rywalom zdobywać najmniej jardów spośród wszystkich w rundzie zasadniczej NFL, wywarła ogromną presję na rywalach, a poprawnie zagrał krytykowany od początku sezonu Brock Oswailer. Sukces gospodarzy nie był zagrożony ani przez moment. Texans wygrali 27:14.

Sebastian Janikowski nie miał zbyt wielu okazji by pomóc swoim kolegom. Zdobył dwa punkty po kopnięciach z 33 jardów po przyłożeniach swojej ekipy. Ani razu nie miał szansy kopać z pola za trzy punkty.

W drugim meczu Seattle Seahawks pokonali Detroit Lions 26:6. Mistrzowie sprzed trzech lat już wiedzą, że w kolejnej rundzie pojadą do Atlanty powalczyć o finał konferencji NFC z miejscowymi Falcons.

W niedziele zostaną rozegrane dwa pozostałe mecze Wild Card Round.

Wild Card Round:
Konferencja AFC:
Pittsburgh Steelers (3*) - Miami Dolphins (6) - nd. 8.01. godz. 19:05
Houston Texans (4) - Oakland Raiders (5) 27:14 (10:7, 10:0, 0:0, 7:7)

Konferencja NFC:

Seattle Seahawks (3) - Detroit Lions (6) 24:6 (0:0, 10:3, 0:3, 16:0)
Green Bay Packers (4) - New York Giants (5) - nd. 8.01. godz. 22:30
*miejsce w sezonie zasadniczym

ZOBACZ WIDEO Natalia Partyka: nie myślę o końcu kariery, mogę grać nawet przez 10 lat
Czy Sebastian Janikowski będzie miał jeszcze szansę zagrać w Super Bowl?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×