WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

"Może nie powinniście być w kraju"! Prezydent Trump o zawodnikach, którzy klęczą podczas hymnu

Prezydent USA, Donald Trump, z zadowoleniem przyjął decyzję władz NFL o karaniu graczy za wszelkie gesty polityczne. - Trzeba stać dumnie podczas hymnu - mówi głowa państwa.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Getty Images / Na zdjęciu: Kaepernick NFL (z prawej)

- Moim zdaniem jest to słuszna decyzja. Nie sądzę, że to dobrze, iż zawodnicy powinni przebywać w szatni (podczas odgrywania hymnu państwowego - przyp. red.), ale uważam, że jest to dobry zapis. Trzeba stać dumnie podczas hymnu. W przeciwnym razie nie powinniście grać, nie powinniście tam być. Może nie powinniście być w kraju! - powiedział Donald Trump w programie telewizyjnym Fox & Friends.

Prezydent USA nie krył zadowolenia z decyzji władz National Football League, największej zawodowej ligi futbolu amerykańskiego, zakazującej graczom i członkom sztabów klękania w trakcie odgrywania hymnu.


- Wszyscy zawodnicy oraz sztaby drużyn przebywające na boisku są zobowiązane do powstania i oddania szacunku fladze narodowej oraz hymnowi. Wszelkie gesty polityczne są zakazane - czytamy w oficjalnym oświadczeniu wydanym przez komisarza NFL, Rogera Goodella.

NFL uzgodniła z przedstawicielami klubów, że złamanie przepisu będzie wiązało się z karami finansowymi. Ci, którzy zamierzają nadal protestować w ten sposób, będą mogli pozostać w szatni na czas ceremonii.

Przypomnijmy, że część zawodników, klękając podczas hymnu, protestuje przeciwko rasowej niesprawiedliwości w Stanach Zjednoczonych. Jako pierwszy zrobił to w 2016 r. Colin Kaepernick, wówczas gracz San Francisco 49ers, a potem gest ten zaczęli powtarzać jego koledzy z zespołu. W krótkim czasie akcja rozniosła się na większość stadionów NFL.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: "babol" bramkarza przejdzie do historii


Pasjonujesz się sportem i lubisz robić zdjęcia? Porady naszego eksperta, jak zabrać się za fotografię sportową, znajdziesz TUTAJ.

NFL podjęła dobrą decyzję, zakazując zawodnikom klękania podczas hymnu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter, theguardian.com

Komentarze (5):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Maciej Modzelewski 0
  Znaki od Boga -44 Nadchodzi wojna!

  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • hack 0
  Na czynnych agentów, nie wybiera się cymbałów.
  Kri100 Taka luźna opinia o agencie wpływów Izraela i Saudów.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Kri100 2
  Taka luźna opinia o agencie wpływów Izraela i Saudów.
  hack A co ma do tego, czy Trump jest cymbałem czy nie? To nie Ludwik XIV, mówiący że państwo to ja. Honory oddaje się symbolowi państwa przez to Państwu, a nie Trumpowi, ten za kilka lat już będzie historią, a państwo nadal (prawdopodobnie) będzie istniało.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×