Super Bowl. Totalna demolka! Tom Brady z siódmym mistrzostwem NFL

Tampa Bay Buccaneers mistrzami NFL. Tom Brady poprowadził swoją drużynę do historycznego sukcesu. Kluczowa okazała się jednak niesamowita dyspozycja formacji defensywnej. Ustępujący mistrzowie, Kansas City Chiefs przegrali aż 9:31.

Miłosz Marek
Miłosz Marek
Tom Brady, MVP Super Bowl LV Getty Images / Mike Ehrmann/Getty Images / Tom Brady, MVP Super Bowl LV
Miał być wyrównany finał i starcie, jakiego od lat nie widziała Ameryka. Skończyło się na jednostronnym widowisku, którego absolutnie nikt się nie spodziewał. Tampa Bay Buccaneers totalnie zdominowali broniących tytułu Kansas City Chiefs.

Tom Brady po raz kolejny przeszedł do historii. Do długiej listy swoich osiągnięć dopisał zdobycie siódmego mistrzowskiego pierścienia (jedyny w historii) jako najstarszy uczestnik Super Bowl (43 lata), który po raz pierwszy wygrała drużyna, będąca gospodarzem potyczki.

Brady'emu w ofensywie pomógł wydatnie stary znajomy z New England Patriots - Rob Gronkowski, który złapał dwa podania na przyłożenie. Dla obu zawodników to czwarty wspólnie wygrany Super Bowl.

Największe pochwały po tym starciu zgarnie jednak obrona Buccaneers. Patrick Mahomes, rozgrywający Chiefs, był absolutnie bezradny. Nie można mówić, że grał słabo. Był pod nieustanną presją, nękany przez rywali bez problemu przedzierających się przez koszmarnie grającą linię ofensywną najlepszej drużyny konferencji AFC. Robił wszystko, żeby uniknąć powaleń. Posyłał piłki do swoich skrzydłowych, ale ci kompletnie zawodzili.

Jeden z najlepszych zawodników ostatnich lat w NFL po raz pierwszy od niepamiętnych czasów nie zanotował na swoim koncie przyłożenia. Wszystkie dziewięć punktów ekipa z Kansas City zdobyła po celnych kopnięciach z dystansu.

Tampa Bay Buccaneers - Kansas City Chiefs 31:9 (7:3, 14:3, 10:3, 0:0)

Czytaj także:
Ponad 60 zawodników zrezygnowało z gry w NFL. Boją się o własne zdrowie

NFL - czyli masz tylko jedno życie

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: imponująca sztuczka gwiazdy Realu Madryt
Czy oglądałeś/aś Super Bowl?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×