To historyczny moment. Pierwszy "coming out" aktywnego gracza NFL

Carl Nassib w bardzo osobistym wideo w mediach społecznościowych ogłosił światu, że jest gejem. - Mam najlepsze życie - przyznał zawodnik Las Vegas Raiders.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Carl Nassib Getty Images / Ethan Miller / Na zdjęciu: Carl Nassib
Carl Nassib z drużyny footballu amerykańskiego Las Vegas Raiders ogłosił, że ​​jest gejem i obiecał przekazać 100 tys. dolarów na rzecz Trevor Project, organizacji wspierającej środowiska LGBTQ+.

Historyczny (pierwszy) "coming out" (proces samodzielnego ujawniania własnej orientacji seksualnej - przyp. red.) czynnego gracza NFL stał się faktem, po tym jak Nassib w poniedziałek (21 czerwca) zmieścił na Instagramie wideo, w którym zadeklarował, że jest mężczyzną o orientacji homoseksualnej.

- Jestem obecnie w moim domu w West Chester w Pensylwanii. Chcę tylko poświęcić chwilę, by powiedzieć, że jestem gejem. Od jakiegoś czasu miałem na to ochotę, ale w końcu czuję się wystarczająco komfortowo, by zrzucić to z siebie. Naprawdę mam najlepsze życie, mam najlepszą rodzinę, przyjaciół i pracę, o jakich facet może marzyć - przyznał sportowiec.

28-letni Nassib, który spędził w NFL już pięć sezonów, podkreślił że jego "coming out" nie jest dla rozgłosu. - Mam nadzieję, że pewnego dnia filmy takie jak ten i cały "coming out" po prostu nie będą konieczne. Ale do tego czasu zrobię wszystko, żeby wspierać ruchy akceptujące osoby LGBTQ+. Reprezentowanie i widoczność naszego środowiska jest bardzo ważna - dodał gracz klubu z Las Vegas.

Trevor Project zapewnia społeczności LGBTQ+ w Ameryce usługi w zakresie interwencji kryzysowych i zapobiegania samobójstwom. - Oni robią niesamowite rzeczy. Jestem podekscytowany tym, że mogę im pomóc, wpłacając 100 tys. dolarów - zakończył Nassib.

Liga NFL w oświadczeniu do mediów wyraziła dumę z powodu odwagi zawodnika Raiders. "Jesteśmy dumni z Carla za odważne dzielenie się z innymi swoją prawdą. Też wierzymy w to, że pewnego dnia takie wypowiedzi jak jego nie będą już warte publikacji w mediach, gdyż maszerujemy w kierunku pełnej równości dla społeczności LGBTQ+" - napisano w komunikacie.

Zobacz:
Koniec z nietolerancją. Zespół F1 oficjalnie wspiera LGBTQ+
Lewis Hamilton wsparł społeczność LGBTQ+. Nie spodobała mu się decyzja Watykanu

ZOBACZ WIDEO: Paweł Fajdek startował z kontuzją? Zawodnik uspokaja kibiców!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×