Absolutna dominacja Red Bulla w F1. Czy Perez rzuci wyzwanie Verstappenowi?

Dwa wyścigi i dwa dublety Red Bulla - Formuła 1 została zdominowana przez "czerwone byki". Zwycięstwo Sergio Pereza w GP Arabii Saudyjskiej sprawiło jednak, że w klasyfikacji kierowców Meksykanin ma ledwie punkt straty do Maxa Verstappena.

Łukasz Kuczera
Sergio Perez Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Sergio Perez
Już po zimowych testach Formuły 1 rywale ostrzegali, że Red Bull Racing jest o krok przed wszystkimi. Wyniki GP Bahrajnu i GP Arabii Saudyjskiej zdają się to potwierdzać. W Dżuddzie "czerwone byki" po raz kolejny zgarnęły dublet, ale tym razem to Sergio Perez dojechał do mety przed Maxem Verstappenem.

Jako że Verstappen w samej końcówce GP Arabii Saudyjskiej wywalczył dodatkowy punkt za najszybsze okrążenie w wyścigu, to 25-latek utrzymał prowadzenie w klasyfikacji kierowców F1.

Za to w klasyfikacji konstruktorów F1 mamy do czynienia z absolutną dominacją Red Bulla. Zespół z Milton Keynes zdobył jak do tej pory 87 punktów. Za "czerwonymi bykami" jest natomiast przepaść.

Obecnie o drugie miejsce w F1 walczą Aston Martin i Mercedes. Po zamieszaniu związanym z karą dla Fernando Alonso i następnie jej cofnięciem, obie ekipy mają po 38 "oczek". W przypadku stajni z Silverstone widoczna jest dysproporcja pomiędzy pierwszym a drugim kierowcą. Lance Stroll, który w Dżuddzie nie dojechał do mety, zdobył dotąd tylko 8 punktów.

W tyle pozostaje Ferrari - włoski zespół zdobył dotąd 26 punktów, co daje mu czwartą pozycję w klasyfikacji konstruktorów F1.